Ивайло Маринов е председател на Управителния съвет и изпълнителен директор на ЦБА Асет Мениджмънт АД, както и акционер в дружеството.
Контрольор е на търговско направление на „ЦБА-България”ООД и е един от хората, които пренасят идеята от Унгария и изграждат търговската мрежа на ЦБA в България.
Бакалавър е по фирмено управление от стопанския факултет на Великотърновския университет и магистър по Банково дело към стопанския институт на БАН в София. Ивайло Маринов има 9 години стаж като професионален мениджър в бизнеса с бързооборотни стоки.
Започнал е като управител на Магро маркет, след което става главен мениджър на ЦБА Велико Търново и продължението на групата – ЦБА Габрово и ЦБА Русе.
От създаването на ЦБА Асет Мениджмънт става член на Съвета на директорите, акционер и представляващ дружеството. Преди преобразуването на ЦБА-България АД в ООД е член на неговия Управителен съвет.
- Г-н Маринов, какво представлява ЦБА България?
Обединение на множество независими юридически лица, което ползва отстъпки от дистрибуторите и производителите, тъй като заявява по-големи обеми. Такива обединения има в 11 страни и се развиват по модел на унгарската CBA.
Собствениците на ЦБА Асет мениджмънт АД са едни от учредителите, няколко години наред членове на Надзорния и на Управителния съвет, а в момента и управител и контрольор Търговско направление на ЦБА България.
А ЦБА Асет Мениджмънт АД, която излиза на борсата, е компания майка с три дъщерни дружества, на които е 100% собственик.
Това са ЦБА Велико Търново, ЦБА Габрово и ЦБА Русе. Компанията е регионален лидер в тази част на България на пазара на бързооборотни стоки. Чрез тези три дъщерни дружества компанията е собственик на 9 супермаркета, като това са едни от големите и наложени магазини във Велико Търново, Габрово и Русе.
Притежаваме денонощни магазини, магазини за ежедневни покупки – т.нар. convenience stores и супермаркети. Като цяло към системата ЦБА у нас са асоциирани около 160 магазина, като 9-те ни обекта в трите областни града реализират около 40% от оборотите на обектите на ЦБA в цяла България.
Трите ни дружества в Русе, Габрово и В. Търново са и регионални центрове на Търговска мрежа ЦБА България АД (търговската мрежа представлява платформата за обединени покупки и брандинг) и държат правата за ЦБА за съответния регион, като осъществяват управлението на магазините във всеки от трите града и дават права на асоциираните членове. Целта на тези фирми е да познават местния пазар и мениджмънтът им е изграден от местни хора.
Основния предмет на дейност на компанията ЦБА Асет мениджмънт АД е инвестиране в дъщерни дружества и развитие на търговската мрежа и магазини под марката CBA.
На инвеститорите ще бъде предложен 25% дял от компанията, от които 19,3% чрез увеличение на капитала с 3,9 млн. акции, и при интерес тройно надвишаващ предлагането – с допълнителни 5% от съществуващите акции.

Криптоликвидации за над 1 млрд. долара държат цената на биткойна на двумесечно дъно
Санкт Петербург е под обстрел часове преди началото на икономическия форум
Промяната на режима във Фед, предложена от Кевин Уорш, идва с уловка
Кадър на деня за 2 юни
Нови рекорди на Wall Street, S&P 500 затвори над 7600 пункта за първи път
Експерти: Пазарът на недвижими имоти в България вече е балансиран
Тръмп закри фонд за за $1,8 млрд., предвиден за "жертви на политическо преследване"
Бурята "Джангми" остави 60 000 домакинства без ток в Япония
Украински дронове удариха петролен терминал в Санкт Петербург
Сбогуваме се с Любен Дилов-син в петък
Животът най-накрая се подобрява за 3 зодии след 3 юни
Димитър Кисимов се класира за втори кръг при юношите на "Ролан Гарос"
Нежелан в ЦСКА се инати
„Бомбардират“ с оферти голмайстора на ЦСКА
Левски хвърли стръв към още една перла, струваща 7-цифрена сума
Започна се! Левски уреди първи нов за 1,5 млн. евро, иска още една звезда от същия отбор
Мачовете по телевизията днес, 3 юни
Спортът по телевизията днес, 3 юни
6 рецепти за неустоими десерти с череши
Нумерологична прогноза за 3 юни
4 редки знака за депресия
Критични дни през юни за всички зодии
С детска книжка за младши капитани „България Еър“ зарадва най-малките пътници за втора поредна година
Трапезата за Летен Тодоровден
Времето във Варна на 3 юни 2026
26-има ранени при катастрофи през последните 24 часа
Жена пострада при пожар в Генерал Тошево
Честваме паметта на свети мъченик Лукилиан, както и на преподобния Атанасий Чудотворец
ЕК ще публикува днес доклада си за свръхдефицита на България
55 000 четвъртокласници ще се явят на НВО по български език и литература
3 причини да изключите уредите от електрическата мрежа след употреба
Крие ли Сфинксът изгубена цивилизация: Нов поглед към древната история
Тайната на дълголетието? Учени свързват здравия тимус с по-нисък риск от рак
7-сантиметрови мравки някога са бродили по Земята
В Слънчевата система може да е съществувала още една планета: Къде е изчезнала?
Марс – най-странните и изумителни факти за Червената планета