Още веднъж за протестите
Много изобилна информация за протестите ..Под път и над път, знаещ и не знаещ, всеки дращи и дърпа чергата към себе си. Нека да подраща и аз още един път.
На 17 февруари писах на протестиращите:
Може да се съберат най-добрите музиканти, но нямат ли диригент оркестър няма да има..
Поклон пред всички протестиращи?? Поклон до земи!!
Но мили момичета и момчета, без организация и ръководство силата ви ще отслабва!!! Организаторите ви трябват не само да формулират и да степенуват вашите искания но и да дават отпор както на провокаторите, така и на онези, които искат да бъдете използвани ..Създайте си щаб !!!
По късно им писах как да се готвят и да участват в изборите на 12 май. Не послушаха и ето , че пак са на улицата.Този път обаче е различно. Зимните протести бяха спонтани, зле организирани и разноцветни. Днес на улицата се излиза организирано. Едно единствено искане - ОСТАВКА НА ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ОРЕШАРСКИ. Никакви аргументи и никакви други мнения не са допустими. Оставка и точка...никой не иска да каже какво ще става след тази оставка.
Хайде да видя организаторите на миналогодишните и зимните протести.Вие юнаци защо се криете??
- искахте да бъдат озаптени банките.Правителството започва озаптенето
- искахте нормализиране цените на тока.Правителството ги застопори.
- искахте увеличение на майчинските. Увеличението е факт от 1 юли
- искахте помощи на най-бедните.Правителството ви ги даде
- искахте работа за да живеете в България.Правителството за почва от младите.
- искахте защита на българските производители.Правителството започна със защитата на зеленчукопроизводителите. Започва и с укрепнане на държавните предприятия
- искахте ускорено използване на европейските фондове.Правителството прави и това
- искахте подкрепа на малкия и среден бизнес. Правителството започва с невърнатото ДДС за 776 млн.лева Само лихвите по невърнатото ДДС са 25 млн.Работи и по банката за развитие.
ТА ВИ ПИТАМ ЮНАЦИ: КОЕ БЪЛГАРСКО ПРАВИТЕЛСТВО Е НАПРАВИЛО ТОЛКОВА ЗА 1 МЕСЕЦ??
Нема да ви питам защо оставяте 30-40000 да вилнеят по улиците на София..Аз не съм нито Петко Симеонов,нито Румен Леонидов.....Те не знаят до какво биха довели техните непремерени призиви...
Протестиращите" нямат" ръководство, но имат лице.
Лицата на протеста са: Сугарев,Е.Михайлов,Леонидов,Симеонов,Найо Тицин и различни интелектуалци-писатели ,журналисти и други.Тези хора подстрекават протестиращите към безредици. Ще кажете , че пресилвам нещата.
Как ще ми обясните надписите :"ГРАБВАЙТЕ ТЕЛАТА!!" и прескачане на загражденията....Това могат да направят само два вида човеци.
а/ с ниска, даже липсваща ПОЛИТИЧЕСКА КУЛТУРА
б/ хора , изпратени със зъдача да предицвикват безредици.
Разбира се, не трябва да забравяме и медиите.Те показват лицата на протестта.Особено Канал3. Сигурен съм, че след време Сашо Диков и екипът му ще бъдат христоматиен пример на ИЗОПАЧАВАЩА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА МЕДИЯ. Да не говорим за ниската обща и политическа култура на самия изпълнителен директор и неговите журналисти.
Завършвам с препоръките си публикувани преди дни към протестиращите:
1. Натискайте здраво Парламента за нов Изборен кодекс
2. Натискайте здраво парламента за нов закон за политическите партии
3. Притискайте съдебната власт да не отлага наказанията за провинилите се политици, довели до сегашното състояние на държавата ни
4. Продължавайте натискът върху правителството за изпълнение исканията от миналогодишните и зимните протести.
5. Изпратете ваши представители във всички органи за контрол над властите
6. Включете се в изработването на правилник за работата на Народното събрание.Той да важи за всички следващи парламенти.С него вие ще определите правилата по които ще работят народните представители.
Не вярвайте на приказките ,че сте участници в революция!! Пазете се вашият ентусиазъм да не бъде използван ..за лична употреба!
Защо написах всичко това??
Представяте ли си ако на софийските протестиращи се противопоставят гласувалите за партиите, които сега работят в парламента и към тях се прибавят протестиращите на юнаците , на които задавах въпроси по-горе??
АЗ НЕ ИСКАМ ТОВА ДА СЕ СЛУЧИ!!
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Украйна няма ясен отговор ще я защитят ли съюзниците, разчита САЩ да притиснат Русия
Геополитическите сътресения разклатиха оптимизма на Wall Street
Шефчович: ЕС обмисля да спре временно въглеродния данък върху торовете
Кадър на деня за 7 януари
Ценовата война на автомобилния пазар в Китай продължава въпреки по-строгите регулации
Тръмп: Без дивиденти и обратно изкупуване на акции при отбранителните компании
Хороскопът вещае успехи за няколко зодии на 8 януари
Навици на родителите, които възпитават по-добри деца
Домашен лек с черна ряпа и мед за лечение на кашлица
Ходенето като упражнение - кога не е достатъчно?
Зодиите, изправени пред кармични изпитания през 2026 г.
Спортът по телевизията днес, 8 януари
Мачовете по телевизията днес, 8 януари
Конте изригна срещу съдиите: Хойлунд да си ампутира ръката ли?
ЦСКА и Лудогорец в битка за нападател от Алжир
Интер дръпна с 4 точки след 2:0 в Парма
Груев с асистенция, но Лийдс падна с 3:4 в невероятна драма
Таро карта за 8 януари, четвъртък
Какво се прави на Бабинден
Дневен хороскоп за 8 януари, четвъртък
Лесна питка за Бабинден
Зимна промоция на „България Еър“ с отстъпки до 35% за 12 дестинации
Само месец остава до най-личния концерт на Николина Чакърдъкова
Една държава в ЕС не е длъжна да приеме еврото - ето коя е тя
Мицкоски се жалва от България: София иска цялостно предефиниране на македонската идентичност
Периодът на двойно обращение на левове и евро няма да се удължава
Зеленски се оплака: ЕС не ни казва как ще ни защити от Русия
Астрономи от Варна: Тази вечер ни очаква рядко астрономическо зрелище
17-годишен ученик направи приложение за еврото: Eurobuddy
Под пустинните пясъци на Южен Египет откриха византийски манастир
Британски учени с революционно откритие за живота след смъртта
Гигант се издигна над марсианските облаци: Какво видяха учените на Червената планета
НАСА се опитва да спаси обречения телескоп Swift
Професиите на бъдещето: Как ще изглежда ИТ пазарът след 2030 г.