Нашумялата, в последните години социална мрежа Facebook, се посещава ежедневно от милиони потреботеи. Някои споделят снимки и случки от живота си със многохилядната аудитория, други обаче прекарват часове пред монитора, без да има нещо смислено в цялото висене. Аз също използвам мрежата и наблюденията ми са, че от ден на ден все повече, потребителите затъпяват. Дечица на по 12-13 години качват снимки, постват видеа и най-различни видове други глупости, често с подчертан сексуален характер, или изпълнени с обиди и псувни към някой си незнаен човек. Не разбирам как дете, което едва ли не, онзи ден е проходило и вече разбира от любов,омраза и чувства. Не че аз съм врял и кипял, но се дразня като гледам постоянно едни и същи заучени фрази и клишета, да се появяват от потребителите, все едно че това е обмяна на някъква важна информация. "Любимо" ми е като видя, някоя "мъдрост" изречена от 13 годишен "мъж".
Няма смисъл да говорим, относно начина на писане, който ни залива. Болшинството, не умеят на използват български букви, като вместо "ч" използват "4", вместо "щ"- "sht/ 6t". Даже вече се притеснявам, как хора с подобна езикова култура, успяват да завършват дори основно училище, да не говорим за средно. Лошото е в това, че никой не следи за това, кой и как използва мрежата. Не съм против Фейсбук, но просто той промива мозъците на подрастващите, до такава степен, че те самите стават зависими от мрежата. Не искам да обиждам родителите, сред вас , но вината е и в родителите, които допускат това да се случва. Когато аз бях на 12-13 години дори нямах компютър, камо ли смартфони или подобните джунджурийки. Обичах да излизам с приятели, да карам колело, да играя различни игри. Компютри тогава се използваха само от възрастните, а ние малките можехме, да си поиграем за час време, ако тате разреши. Днешните младежи, също излизат със своите приятели (от Фейсбук), за да се снимат в някой кенеф и да се постнат отново там.
Наистина вече е второто десетилетие на 21 век, технологийте се развиват с невиждание темпове, обаче изглежда, че развитието на технологийте води до закърняване на мисловните процеси, при обикновените хора (и децата им). Който мисли че не съм прав, нека се изкаже, приемам всякъква критика, благодаря .
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Заплашени ли сме от нова криза при цените на храните?
Шимкус от ЕЦБ: Рано е да се каже какво решение ще бъде взето на заседанието през април
Г. Коджаиванов: Внедряването на 6G отваря път към автономни коли и виртуална реалност
Русия е готова да помогне за край на войната с Иран
Експерт: Дългосрочна война в Иран може да преобърне пазара на злато
Къде се намира България на икономическата карта на Европа в момента?
Без маркировка и в лоши хигиенни условия: Спряха 808 кг масло край Пловдив
Петя Димитрова е носител на специалното отличие "CEO на 2026" от 15-ото издание на Forbes Business Awards
Матева: Постигнато е съгласие за разпределението на СИК извън страната
Обедна емисия
Реал Мадрид с офанзива за ас на Ливърпул
Нов звучен шамар: Италия губи домакинството си за Евро 2032?
Легенда зове за "фундаментално преосмисляне" на футбола в Италия
Героят от финала на Мондиал 2014 взе съдбоносно решение
Любо Ганев разкри голямата цел на БФВолейбол
Надцакване: Ман Юнайтед и Ливърпул дават по 100 млн. евро за "бик"
Питка за Цветница
25 знака, че вселената иска да бъдете с определен партньор
Skindred се присъединяват към Hills of Rock 2026
Късметлийски дни през април за всички зодии
Какво се случва с кръвното налягане, ако ядете гъби редовно
Задължителни ястия за Лазаровден
Крилете на морето: Как млад архитект вижда бъдеща Варна
"Лазаровден в Екопарк Варна" се отлага за нова дата, вижте кога
10% по-скъпо агнешко за Великден очакват животновъди
Движението по "Хемус" в посока Варна е променено заради аварирал камион
Случаите на морбили в България се увеличават
България ще участва в преговори за отваряне на Ормузкия проток, но не и във военни коалиция
Товарният кораб „Прогрес МС-35“ потегли към Байконур за подготовка за полет до МКС
Учени откриха зловещи структури под ледовете на Гренландия
Супервулкан в Япония се пробужда: Учени засякоха ново натрупване на магма
НАСА изстреля астронавти на историческа мисия до Луната
Китай представи най-тежкия товарен дрон в света с обсег от 3000 км
Предложиха нова мисия за изследване на Уран