IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Лекарският съюз иска до 6 г. затвор за побой над медик

Хората в престилки стресирани от ромското меле в болницата във Варна

Лекарският съюз иска до 6 г. затвор за побой над медик

Побоят над лекар да се наказва по същия начин, както насилието над полицай - с до 6 г. затвор.

Това поискаха от Българския лекарски съюз (БЛС). Искането на съсловната организация е провокирано от неотдавнашното агресивното поведение на роми в спешния център на болницата във Варна.

Тълпата тогава счупи част от оборудването в лечебното заведение.

"Трябва да се приравнят тези случаи на побой, на насилие над лекари и въобще медицински служители, защото те са по работните си места, изпълняват си задълженията и са част от системата за сигурност на страната", аргументира искането на медиците шефът на БЛС Цветан Райчинов.


 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата