IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

"Народен юмрук" иска да строи висяща железница над Перловска река

Членове на „Движение Народен юмрук“ се обявиха против метрото

"Народен юмрук" иска да строи висяща железница над Перловска река

Екзотично желание обявиха днес членовете на „Движение Народен юмрук“.

Вместо метро за 238 милиона лева, те предлагат да бъдат дадени само 15 милиона и то за висяща железница.

Идеята бе оповестена от инженер Кирил Манов, член на „Народен юмрук“.

Първото предложение на движението е висящата железница да бъде изградена от  "Младост" 1 до Аерогарата.

Така щял да бъде намален разходът за транспорт, както и замърсяването, тъй като един градски автобус, според тях, замърсява колкото 200-300 автомобила.

Друга идея на „Народен юмрук“ е тази железница да бъде построена и по коритата на река Перловска и Владайска, като тя ще представлява колони, набити в коритата на реките, и вагонетки, издигнати на минимум 4.8 метра над земята.

Според тях опитът на Германия показва, че метрото е 10 пъти по-скъпо от въздушна железница.

„Не трябва да мислим, че спокойно можем да се справим с проблемите по транспорта на София, защото скоро София ще има 2 милиона души и трябва да се взимат комплексни решения“, каза Манов.

Той допълни, че поради ниската скорост на градския транспорт, която е около 20 км/час, както и голямото натоварване на движението, всеки човек губи дневно по три часа в пътуване из столицата.

„Народен юмрук“ ще внесат своето предложение в Столичния общински съвет и се надяват на одобрението на общинарите.

От движението обаче казаха, че общината трябва да даде поне 20 000 лева, за да бъде направено пълно изследване. Според тях тази въздушна железница може да бъде изградена на най-различни натоварени места в столицата. 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
София
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата