Заради повреди по пътните настилки са наложени ограничения и са затворени някои пътища, съобщиха от изпълнителната агенция "Пътища". Автомобилистите могат да ползват обходни маршрути.
По пътя Белица - Якоруда - Юндола е въведено ограничение на движението за моторни превозни средства /МПС/ с товароподемност над 10 т.
Временно е затворен Върбишкият проход. На пътя "Провадия - Айтос" е въведена забрана за движение на МПС с общо тегло над 10 тона в участъка от от с. Партизани обл. Варна/ с. Вресово, обл. Бургас.
Пътят Твърдица - Елена е със силно повредена настилка и обходният път е през прохода на Републиката или по пътя Сливен - Елена /прохода Вратник/.
Път в участъка Стамболово - разклона за Лисичери се пуска за движение на МПС, но с ограничение на скоростта до 40 км/ч. поради стеснени участъци и довършителни работи.
По пътя Русе - Велико Търново преди обходния път на Велико Търново движението на МПС е ограничено в едната лента поради появили се надлъжни пукнатини в настилката. Участъкът е сигнализиран. Има опасност от прекъсване на пътя.
Затворен за движение на всички МПС поради пропадане на пътното платно е пътят Е-79 /от румънската граница - ферибот Видин - околовръстен път на Видин - Димово - Ружинци - граница Монтана на км 37/. Обходният път е през гара Макреш.
Поради покачване нивото на река Дунав и заливане на пътната настилка е затворен пътят Симеоново - Ботево - Арчар - Лом в участъка от км 2+050 до км 12+800. Обходният маршрут за МПС - посока София и обратно е през с. Дунавци - Срацимир - Димово - Ружинци - Дреновец.
За МПС движещи се от Лом движението е отбито по обходен път през Арчар - Мали Дреновец - Димово.
В участъка Оряхово-Лесковец движението на МПС е ограничено в едната лента поради свличане на земни маси. Затворен е пътят Мизия - Оряхово от км 60+113 до км 77+580, вследствие заливане от р.Дунав. Обходният път е през Мизия - Оряхово.
Затворен е пътят София - Варна в района на околовръстния път на Севлиево поради свлачище на км 84+360. Обходните пътища за транзитното движение на МПС по направление София-Варна и обратно е по маршрута Ябланица - Луковит - Плевен - Бяла - Попово - Търговище - Шумен - Варна и обратно.
Затворен е пътят Белово - Юндола между 15 и 22 км. Обходният маршрут е през Варвара - Велинград - Юндола и обратно.
Затворен е пътят Плевен - Никопол в участък от 41- 44 км вследствие на заливане от р. Дунав.
По пътя Сливен - Стара река в участъка Сливен - Бяла - местност Табелите е въведена забрана за движението на МПС с общо тегло над 10 т.
Затворен е пътят Етрополе - Златица поради лошо експлоатационно състояние.
На пътя Мусачево - Елин Пелин е изграден е временен стоманен мост, с товароносимост 30 тона и габарит на платното 4 м, разминаването се осъществява с изчакване.
По Искърското дефиле движението на МПС да става с повишено внимание поради опасност от падащи камъни, съветват от агенция "Пътища".
Пътят Вакарел - Белица е отворен с ограничения поради аварийното му състояние. Движението на МПС трябва да става с повишено внимание. Участъкът е сигнализиран.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Повредени настилки ограничават достъпа до пътища в цялата страна
На повечето места агенция "Пътища" предлага обходни маршрути
25.04.2006 | 15:30 ч. Обновена: 29.06.2025 | 23:32 ч.
1

Новини
-
Тошко Йорданов: Дълбоко уважавам всички хора в бели престилки в България
-
342 огнища са пламнали за 5 дни в Турция
-
6 женски черти, които карат мъжете бързо да губят интерес
-
Необвързаните хора се радват на по-дълготраен живот
-
Цветомир Петров: ПП ще поемем по нов път след септември
-
Експерт: Леопардът е бил изпуснат, но собственикът му вече го е прибрал
-
Държавите от еврозоната решават дали курсът лев-евро да остане същият
-
КЕВР реши: Цената на тока за битовите потребители поскъпва с 2.58%
-
Русия се опасява, че танкът ѝ Т-14 "Армата" ще бъде смазан в Украйна
-
Експерти: БСП почти е приключила като партия, ГЕРБ да признаят, че разчитат на Пеевски
-
Митрофанова: С България стигнахме историческо дъно – властта е послушник на ЕС и НАТО
-
Тошко Йорданов: Младите лекари да ходят да работят на село
-
Хампарцумян: Еврото ще създаде условия за успешните да бъдат по-успешни
-
Руски сили се приближават към столицата на Сумска област в Украйна
-
Русия извърши най-голямата въздушна и ракетна атака срещу Украйна: Каква беше целта ѝ?
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата