В днешния обзор сме събрали няколко сигнала, постъпили в платформата на Helpbook.info, за проблемни зони в столицата.
В район "Възраждане“ се оказва, че на квартална улица кофите за смет нямат обособено място и заемат платено място от зелената зона. Нашият потребител се възмущава, че освен данък смет едва ли е нужно да плаща и за "паркиране" на кофите, а в същото време да няма къде да се паркират автомобилите, въпреки платените годишни стикери.
Следващият сигнал е за занемарена улица и тревни площи: "Улицата е "Чудна градина" в ж.к. "Младост" 1, в частта си около блок 34. Проблемите са не един - големи купчини боклуци преседяват до кофите вече месеци, натрупана шума и изрязани клони. За сметка на това около детската градина в близост изсъхналите клони изобщо не са подрязвани. На тротоара капакът на шахтата е продънен. На полянката пред блок 40 се намира ръждясала и изкривена футболна врата, която е потенциално опасна. Моля за взимане на адекватни мерки."
От същия район на съседна улица ни изпратиха видеоклип на новоизградена шахта, на която очевидно капакът е поставен неправилно и при преминаване върху нея силно хлопа, което създава риск от пропадане на пешеходци.
Сигнализираха ни и за улица в изключително лошо състояние в жк. "Студентски град". Ето какво пише авторът на сигнала: "Улицата е изцяло занемарена от масовото строителство, като същата е разкопавана многократно - не е възстановена с асфалт, а е оставена с чакъл само, спирано е незаконно ел. захранване на живеещите, установено след контакт с ЧЕЗ и наложени глоби от тях, прекъсвани са водопроводните канали, интернет връзката.
Хората, живеещи в бл. 88, не са спокойни, тъй като сградата е захранена с газопроводна тръба и ако тя бъде прекъсната по незаконен начин, застрашава живота им. Същевременно асфалтът по улицата и тротоарите не може да се забележи, тъй като същите са покрити с около 5-6 см кал. В по-топлите дни се образуват облаци от прах и нито един от строителите не пръска с вода, както и не измива шасито на камионите си. В блока живеят предимно млади семейства с малки деца и същите не могат да се възползват от тротоарите, за да излязат извън улицата. Улицата не е почиствана изобщо. Моля за съдействие от името на живущите в бл. 88, жк "Студентски град". /до НСА /".
Ако видите нередност, проблем, с който се сблъсквате всеки ден и искате да подадете сигнал - направете го онлайн в HelpBook.info!

Кадър на деня за 16 ноември
Амбициите на Тръмп за възраждане на ядрената енергетика засега не се отплащат
Енергийният министър: При нужда отсрочката за "Лукойл" може да бъде удължена
Samsung планира да инвестира 310 млрд. долара в идните пет години
Западните санкции принуждават руснаците да се обърнат към местните вина
Най-горещата нова платформа за видео игри е... стара
Дългият път на София от 1879 година до днес
Везенков поведе "Олимпиакос" към седми пореден успех в Гърция
Централна емисия
Доматите и краставиците поевтиняват - вижте новите цени на пазара
Централна емисия
Цветомир Найденов се подигра на национал на България
Нагелсман разчита на двама за "финала" със Словакия
Ивайло Иванов спечели турнира по джудо в Загреб
Люк Литлър става №1 в света
Нов удар за Арсенал! Габриел контузен с националния на Бразилия
Везенков поведе Олимпиакос към победа в гръцкото първенство
Дневен хороскоп за 17 ноември, понеделник
Седмичен хороскоп за 17 – 23 ноември
Шоколадов пудинг без захар под 500 калории
Новолуние в Скорпион на 20 ноември – променяме живота си
5 амулета, които ще ви донесат повече късмет до края на 2025-а
Седмична таро прогноза за 17 – 23 ноември
Остава двойното поскъпване за паркиране в София
Съпругата на първия загинал в Чернобил почина, след като бе ранена при руска атака
Пожарникари помагат на четири деца да слязат от изоставена сграда
Нов ужас на пътя! Катастрофа взе жертва, двама са ранени
Папата призова световните лидери да подадат ръка на бедните
Авария оставя част от "Траката" без вода
Изненадващ обрат в магнитното поле на Земята
Китай откри най-голямото находище на злато от 1949 г.
Телескопът James Webb изготви първия „метеорологичен доклад“ за екзопланета
Да „паднеш“ върху Слънцето: впечатляващият кадър на Андрю Маккарти
Уникална мозаечна игрална дъска на маите е открита в Гватемала
Кометата C/2025 K1 (ATLAS) се разпадна на три части след преминаване край Слънцето