Марин получи 33,3% от гласовете на публиката в предпоследния концерт на Стар Академи. След него остана Ивайло с 33%, според последните временни резултати, показани от Нова Телевизия 3 минути преди края на гласуването. В един момент Марин дори имаше 35% подкрепа, спрямо 32,6 за Ивайло.
Тримата номинирани са Виктория, с 25,6% от гласовете, Вяра, 5% от гласовете и Жорж, с едва 1,9% от подкрепящите гласове на публиката.
Преподавателите спасиха Виктория, която притежава глас, увереност на сцената и интелект, според вокалния педагог Алис Боварян.
Днес (вторник) от 20:30 на живо талантите ще спасят един от двамата -Вяра или Жорж, както анкетата на Tialoto.bg предвиди. Преди да се разбере кои от талантите остават за спасяване, Жорж заяви, че ще призове да се гласува за Вяра, ако бъде изправен срещу нея. Жорж вече е спасяван 5 пъти и може би ще бъде спасен отново от имащите право на глас – Марин, Виктория и Ивайло.
Залогът е голям, защото този, който бъде спасен днес, влиза в Групата на Стар Академи. Тя ще включва 4-мата финалисти, научи Dnes.bg от PR агенцията на шоуто.
Финалът на 18 юли ще бъде изпълнен с напрежение. В началото на шоуто ще отпадне талантът с най-малко гласове до момента. След още един час ще отпадне втори талант и до края на предаването на живо ще се гласува само за двамата финалисти. Един от тях ще спечели 150 000 лв. и изява в Кан, плюс солова кариера.
Тази вечер от огромния екран до сцената известни личности изказаха подкрепата си само за Ивайло и Марин. Васил Найденов, Руслан Мъйнов и фолкпевицата Рени, изразиха симпатиите си към Ивайло. Димитър Рачков от Господари на Ефира, водещите на сутрешния блок по Нова Телевизия и Д2 подкрепиха Марин.
Васил Найденов бе специален гост на концерта, изпълни две парчета и се разходи между публиката, като беше класа над изявите на талантите.
Вяра изпя песни на Марая Кери и Рени, но не получи подкрепата на фолкпевицата, която присъстваше в залата.
Виктория има големи шансове да се бори за първото място, след като миналата вечер беше на косъм от водачите в гласуването – Марин и Ивайло. Нека припомним, че Марин беше четвърти и заплашен от изгонване, но вчера се изкачи до първото място, след спасяване от преподавателите. Виктория изпя песента на Анук Nobody’s Wife, с която взриви над 4 хил. зрители в Зала 1 на НДК.
Споделете вашето мнение за концерта и шоуто
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Оптимизмът на Wall Street се запази въпреки провалените преговори с Иран
Microsoft поема контрол от OpenAI над център за данни в Норвегия
Кадър на деня за 14 април
Бъдещият унгарски премиер - очаква се затопляне на отношенията с Украйна и ЕС
Иран възстановява частично интернет, за да ограничи загубите от войната
Renault съкращава до 20% от инженерните позиции в опит да намали разходите
Суперхрани за лесен детокс след великденските празници
Мумия на 2000 г. на египетско момче разкри неочаквана тайна
Чешмяна или бутилирана вода - коя е по-здравословна?
Мощна магнитна буря може да парализира Земята
Как да спасим увехналите зеленчуци за 20 минути
Спортът по телевизията днес, 15 април
Ремонтадата бе близо, но Атлетико отстрани Барса
Байерн Мюнхен - Реал Мадрид
ПСЖ изрита Ливърпул от Европа, Арне Слот е пред уволнение
Мачовете по телевизията днес, 15 април
ЦСКА отказал трансфер на звезда от Левски
Таро карта за 15 април, сряда
Дневен хороскоп за 15 април, сряда
3 рецепти, с които да използвате агнешкото от Великден
Промени в личния живот за 4 зодии до края на април
Uriah Heep с прощален концерт за феновете в България
Чайове при перименопауза – за добър сън и при горещи вълни
Разгеле: Глобяват шофьорите, които карат бавно в лявата лента
Случаите на морбили у нас се увеличават
Станции по 1500 киловата строят китайци в Европа
ЕК отлага първия транш от поредния заем за Украйна
Увеличават се кражбите на велосипеди
37 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Палеонтолози: Гигантски ехидни са обитавали цяла Австралия
За първи път в историята: „Чудовище“ на 700 000 години се надигна с 9 см
Ярка светлина, вероятно метеорит, озари нощното небе над Североизточна Англия
Стартъп предлага отглеждане на „човешки клонинги в безсъзнание“ за органи
Товарният кораб „Сигнус“ достави пет тона товари на МКС
Учени създадоха материал, който еволюира без „мозък“