Детройт Пистънс е новият шампион в Централната дивизия на НБА

Чонси Билъпс бе най-резултатен за гостите от Детройт с 28 точки
12 апр 2005 11:29,
Детройт Пистънс е новият шампион в  Централната дивизия на НБА
Чонси Билъпс
Отборът на Детройт Пистънс спечели титлата в Централната дивизия, след като победи Чикаго Булс с 85:84. Победата бе седма поредна за настоящите шампиони на НБА и общо 50-та от началото на сезона.

Чонси Билъпс бе най-резултатен за гостите от Детройт с 28 точки, докато центърът Бен Уолъс добави 12 точки и овладя 13 борби под двата коша. Бен Гордън и Тайсън Чандлър реализираха по 14 точки за Чикаго, който записа едва втора загуба в последните десет двубоя, но въпреки това остана на четвърта позиция в Източната конференция.

С 33 точки на Леброн Джеймс и 27 на Дрю Гудън Кливлънд победи Орландо с 114:106, с което увеличи шансовете си за класиране в плейофите. Само пет двубоя преди края на редовния сезон тима се намира на седма позиция в Източната конференция с актив от 40 победи и 37 загуби.

За домакините от Орландо най-точни бяха Стийв Франсис и Дуйът Хауърд нанизали по 23 точки. Загубата бе четвърта поред за тима, който с актив от 35 победи и 42 загуби е твърдо аут от директните елиминации в НБА.

Лидерът в НБА Финикс Сънс надделя над Ел Ей Лейкърс като гост с 108:97, с което записа седмата си победа в последните десет мача. Общо петима баскетболисти на тима отбелязаха 10 или повече точки, като най-резултатни бяха Джо Джонсън и Джим Джексън, съответно с 26 и 25 точки.

Домакините от Лейкърс записаха осма загуба в последните десет двубоя, като тима е твърдо аут от плейофите за първи път от 11 години. Най-точен за бившите шампиони на НБА бе Коби Брайънт с 20 точки и 10 асистенции.