ЦСКА се класира за финала след 3:1 победи над Черно море

На 4 юни (събота) ще се изигрaят първият финален мач и мачът за трето място между Черно море и Спартак Плевен
30 май 2005 12:00,
Димитър Ангелов и Кристофър Гарнет
Отборът на ЦСКА спечели четвъртия мач от плейофната серия срещу Черно море Интерком Груп със 77:71 (16:14, 22:14, 18:22 и 21:21) и с 3:1 победи се класира за финала на държавното ни първенство, където ще срещне Лукойл Академик.

Възпитаниците на Росен Барчовски водеха в резултата през всичките 40 минути, като най-точки за тях бяха Димитър Ангелов, реализирал 27 точки и овладял 13 борби, докато Людмил Радулов се отчете с 16 точки. Американецът Кристофър Гарнет остана с 12 точки, а сънародникът му Дезмънт Фъргюсън напусна терена с контузия в глезена.

За Черно море братята Деян и Калоян Иванови приключиха мача съответно със 17 и 16 точки, докато Саша Топчов добави 14. Домакините пропуснаха 12 от общо 30-те си наказателни удара, което се оказа решаващо за крайния изход в двубоя.

На 4 юни (събота) ще се изиграят първият финален мач и мачът за трето място между Черно море и Спартак Плевен.