Вкараха втори български рефер в черното тото на Турция

От Щутгарт ревнаха заради контролата с Пахтакор Узбекистан
Обновена: 17 яну 2012 14:55 | 17 яну 2012 10:27, Георги Пешев
6
Облаците над Боби Михайлов, БФС и съдийската комисия определено се сгъстяват

Втори случай с фалшив български съдия разкриха в Германия. От бившия тим на Балъков - Щутгарт, ревнаха заради контролата с Пахтакор Узбекистан, играна отново в турския курорт Белек.

Немците биха 4:0, като реферът даде 2 дузпи за тях и една за съперника. "В последния четвърт час съдията от България се погрижи за още интересни моменти с две съмнителни дузпи", написаха немците.

Щутгарт вкара своята, докато узбеките пропуснаха. Първата дузпа за "швабите" беше свирена още преди почивката. Немците така и не успяха да разберат името на съдията, което още повече засилва подозренията за нова схема на тото мафията.

Още повече, вчера от Съдийската комисия на БФС не разпознаха въпросния рефер. Разпитани бяха зоналните съвети дори за арбитри от селските групи, но отново без резултат.

Твърде вероятно е да става въпрос за измамник от друга държава, представящ се за българин.

Само преди няколко дни в Белек гръмна друг скандал с български рефери. Пловдивският съдия Лъчезар Йонов, ръководил контролата Вердер - АЗ Алкмаар 2:1, се представи като колегата си Райчо Райчев от Сливен.

Тогава немци и холандци се възмутиха, че българинът е дал странно продължение от 10 минути. Разбирайки истината, от Германия информираха УЕФА. Очаква се родните органи на реда да привикат Йонов за обяснение.