Еквадор и Катар отпадат от група А
29 ное 2022 19:15, Красимир Ангелов
3

Нидерландия и Сенегал се класираха за 1/8 финалите на Мондиал 2022.

Африканският отбор победи с 2:1 Еквадор и успя да се класира напред на Световното първенство по футбол.

Головете за африканците забиха Исмаила Сар от дузпа в 44-ата минута и Калиду Кулибали (70), точен за южноамериканците бе Мойсес Кайседо (67).

В другия мач от тази група Нидерландия победи без проблем домакина Катар с 2:0. Момчетата на Луис ван Гаал изиграха прилично първо полувреме, в което видимо пестяха сили за важните елиминационни мачове. Коуди Гакпо откри резултата в 26-ата минута, ставайки четвъртият футболист от Ниската земя с поне три гола на световни финали.

Още в началото на второто полувреме минималната интрига беше изкоренена от Френки де Йонг, направил добавка на празна врата след спасения шут на Мемфис Депай. В средата на втората част беше отменен гол на Бергюз.

Така Нидерландия спечели групата с актив от 7 точки и на осминафиналите чака втория от група "B", където засега лидер е Англия. Катар приключва домашния си мондиал с 0 точки. Втори в група "А" завърши Сенегал, а трети се нареди отборът на Еквадор с 4 точки.