Григор Димитров отнесе Мъри на US open

Българинът победи с 6:3, 6:4, 6:1
Обновена: 31 авг 2023 22:21 | 31 авг 2023 22:20, Красимир Ангелов
27

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на US Open, елиминирайки шампиона в турнира от 2012 година Анди Мъри с 6:3, 6:4, 6:1.

Така Димитров постигна четвърта победа (при осем загуби) срещу Мъри и първа срещу него от 2016 година насам. Интересното е, че точно преди 7 години британецът даде само 5 гейма на Григор в осминафиналния им мач на US Open.

В третия кръг Димитров ще играе срещу германеца Александър Зверев, който днес победи сънародника си Даниел Алтмайер с 3:1 сета. В досегашните си двубои със Зверев родният №1 има само 1 победа (от 2014 година) в 6 мача.

Всичко за срещата четете в Gol.bg

27
24
0

0

Анонимен преди 7 месеца
Dруши бие Дедо Мъри и следват фанфари. Следва загуба-разгром от Зверев и >> тишина като за умрял. Точно както са умрели и всички бугаре с празните си чутури.
23
5

2

Дедо Мъри вече не става, па нашия ептен.
22
4

3

Щерю преди 7 месеца
Сива сутрин. Рано, рано крача сънен за работа. Минавам край едно училище. От четвъртия етаж се подава главата на един къдрокос малчуган, който с всичка изкрещява: - Мачкаййй, Гришоооо! - И денят ми стана цветен и весел...

haha преди 7 месеца
Да не го е челастрил в караокето, това да се има в предвид?
19
1

22

Днес е ден на чудесата в българският спорт, то не бяха победи на волейбол, аякс, сега и гришо. Алелуя
18
8

4

Чичо преди 7 месеца
Тази победа е като оная на Джокович слещу Алкарс, когато се схвана на полуфинала на Ролангарос.
17
11

10

Божинката на тениса. Когато знае какво му е с румънката, само той си знае какво му е!

10

Мъри е спрял от 3 години с тениса, добре че му дават уайлд карт. Него и Казахстанчева ще го бие с 6:1, 6:0, 6:3. Голяма новина.
14
2

23

Гришо отново показа силна психическа устойчивост. Не трепна и в най-трудните моменти на мача.
13
2

23

Гришо пак показа, че е голяма работа. Не даде шанс на Мъри, въпреки че Мъри игра като в най-добрите си години.
12
0

23

Обективен преди 7 месеца
Имаше няколко страхотни разигравания, а едно от тях, в който точката взе Гришо, би трябвало да е най-страхотното разиграване на турнира.
11
2

28

Гришо отново победи за голяма мъка на българофобите.
10
12

13

ОБЕКТИВЕН преди 7 месеца
Григор игра добре,но трябва да отчитаме факта,че Мъри е в зенита си,не може да играе няколко мача на високо ниво.Щеше да бъде жалко,ако Гришо бе паднал от човек с изкуствена става.Да видим как ще е със Зверев.Сега е моментът да отиде напред.Ще го призная за голямата работа,ако стигне финала и бие Джокович.
9
1

20

Реалист преди 7 месеца
Анди Мъри игра страшно силно. Не мога да повярвам, че при тази силна игра на Анди Мъри, Гришо успя да го победи така категорично.