С 1 милион повече от населението на България са милионерите в САЩ за 2023 г. Това стана ясно от скорошно проучване на консултантската компания “Капджемини”. Данните показват, че милионерите в страната на неограничените възможности са се увеличили със 500 хил. до 7,43 млн. души, което е 7,3% ръст спрямо 2022 г. С това САЩ изпревариха останалия свят и затвърдиха първото си място по създаването на богаташи, съобщи Си Ен Би Си.
Общото състояние на милионерите в САЩ през миналата година е достигнало $ 26,1 трилиона, което е със 7 на сто повече спрямо предходната 2022-а. За целта на изследването милионерите са определяни като “хора, които притежават инвестиционни активи за най-малко 1 милион долара”. В тази сума не се включва пазарната стойност на основното им жилище, на предмети за дълготрайна употреба или с колекционерска стойност. Традиционно най-много са милионерите в Ню Йорк.
Забогатяването на американците през 2023 г. идва на фона на поскъпването на акциите на редица компании, търгувани на фондовите пазари в САЩ, и на рекордните стойности на водещите борсови индекси. Основни фактори за процъфтяващия фондов пазар са развитието на технологиите, базирани на изкуствен интелект. На този фон лихвените проценти остават високи, което увеличава парите, държани на влогове. Към това трябва да се прибавят и трилионите долари, които администрацията на президента Джо Байдън наля в икономиката на страната, включително и под формата на финансова помощ за потребители и производители.
Броят на американците със състояние от 30 милиона долара или повече е нараснал със 7,5% през 2023 г. до 90 700 души, а общото им състояние е достигнало 7,4 трилиона долара. В световен мащаб свръхбогатите представляват 1% от милионерското население.
Големият въпрос е дали бумът на богатството от последното десетилетие, първоначално подхранван от ниските лихвени проценти и ликвидност, а после от пандемичния стимул и AI, ще продължи. Глобалните конфликти, нестабилната политическа обстановка, лихвените проценти и потенциалното икономическо забавяне променят бизнес средата и правят бъдещото непредвидимо.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
S&P 500 се повиши и компенсира загубите в предишната сесия
Тръмп и Си ще се срещнат следващия четвъртък в Южна Корея
Китайските държавни рафинерии отказват покупки на руски петрол
Кадър на деня за 23 октомври
Rivian съкращава близо 600 работни места заради охладения пазар на електромобили
ЕС планира контрол върху цените за новия пазар на въглеродни емисии
Как гумите влияят върху разхода на гориво?
Разкриха уникални ползи за здравето от брака
Български представления с билети по 10 евро: Народният театър обяви програмата за януари
Ползите от консумацията на патладжан
Финансови успехи за три зодии през периода 27 октомври - 2 ноември
Късна емисия
Макларън премахна последствията за Ландо
ВИДЕО: Реал Мадрид - Ювентус
ВИДЕО: Айнтрахт - Ливърпул
ВИДЕО: Челси - Аякс
Шон Дайш вдъхнови Форест за първа победа от 2 месеца
Кошмарната серия на Лудогорец започна зле: Йънг Бойс удари"орлите" в голов трилър
Дневен хороскоп за 24 октомври, петък
Женски хороскоп за ноември
4 задължителни витамина, които да добавите към менюто си на прага на зимата
Таро карти за ноември за всяка зодия
Филмът на Зорница София „3.0 килограма щастие“ с фокус върху алтернативното родителство
Кога трябва да добавим солта по време на готвене?
Ще има ли работещи детски гради по коледните празници във Варна?
Русия вади две бомби със закъснител с океана: Ядрените подводници К-27 и К-159
Лекари препоръчват на българките: Раждайте преди 30 г., след това се стига до инвитро
България е на 11-то място по изнасяне на енергия в ЕС
Каква е връзката на България с откраднатите бижута от Лувъра?
Млад мъж от Варна се нуждае от помощ за лечение
Нострадамус и науката: Защо не можете да предсказвате бъдещето с рими
Експлозия на Слънцето: Изхвърленият плазмен облак скоро ще удари 3I/ATLAS
Без ръжда в продължение на 1600 г.: Тайната на индийския железен стълб
Астрономите са ужасени: Калифорнийски стартъп иска да изстреля масивно огледало в орбита
Скандал с Artemis: Мъск критикува шефа на НАСА, използва нецензурни думи и мемета
Земята е заплашена от нов вид опустошително земетресение