Седмичният брой на заразените със SARS-CoV-2 в Германия за първи път е надхвърлил 400 случая на 100 000 души. Министърът на здравеопазването Йенс Шпан отправя критики към участниците в кампанията срещу ваксинациите.
В Германия влизат в сила нови мерки за борба с разпространението на коронавируса. От сряда, 24 ноември, за всички пътници ще се прилага "регламентът 3G" – съкращение от "Genesen, Geimpft, Getestet" ("свободен от болести", "ваксиниран", "тестван").
Ако в случай на контрол в автобус или трамвай пътникът не може да представи доказателства за едно от тези условия, той трябва да напусне превозното средство на следващата спирка. Ръководството на железниците Deutsche Bahn въведе експериментални проверки на място за спазването на "правилото 3G" още на 23 ноември. Критиците изразиха съмнения, че нововъведението ще бъде ефективно прилагано и наблюдавано.
Освен това от 24 ноември и в офисите се въвежда "правилото за 3G".
По данни на Института "Роберт Кох" (ИРК) броят на новите случаи на заразяване с вируса SARS-CoV-2 в Германия през миналата седмица за първи път е надхвърлил 400 случая на 100 000 жители и по този начин е се отчита максимум 17-ти ден поред.
Новият брой на заразените през последните 24 часа е 66 884 души, броят на починалите от последиците на инфекцията през 24-часовия период е 335, а общият брой на смъртните случаи сред пациентите с потвърден COVID от началото на пандемията е 99 768. Общият брой на случаите на COVID-19 в Германия е достигнал 5 497 795 с над 4,71 милиона възстановявания, съобщава БГНЕС.
На фона на нарастващия брой инфекции изпълняващият длъжността министър на здравеопазването Йенс Шпан отправи остри критики към онези, които избягват ваксинацията. Според него "все още има хора, които вярват, че вирусът не може да им навреди. Бих искала да вкарам тези хора в интензивното отделение и пред лицето на страдащите там да попитам: "Какво още трябва да се случи, за да ви стигне?
В настоящата критична ситуация не може да се изключи нищо, включително и затваряне на училища, но трябва да се положат всички усилия, за да се избегне затварянето на училища и детски градини, подчертава настоящият ръководител на германското министерство на здравеопазването в интервю за вестник „Райнишен Пост“.

M&A стратегията на „Смарт Органик“ е лов на затруднени активи
Кабинетът „Гюров“ оттегли номинациите за европейски прокурор, ще има нов подбор
Европейските акции губят преднината, която им трябваше години да натрупат
Броят на студентите държавна поръчка е на най-високо ниво за последните 5 г.
Страните от Персийския залив не могат да избягат от инфраструктурния рекет на Иран
Всички имат различно мнение за единодушното взимане на решения в ЕС
Обедна емисия
ВСС отказа да освободи Борислав Сарафов, въпреки решение на КС
Гърция въвежда тестове за наркотици за шофьори за повече безопасност
Откриха труп на мъж в река Джебелска
Пак глоба за Милан за закъснение да излезе на терена
6:0, 6:0: Беретини върза два геврека на Медведев
Фен на ЦСКА ще ръководи Вечното дерби с Левски?
ЦСКА копира Манчестър Юнайтед
Ботев Пловдив каза истината за трансфера на Николай Минков
Ботев Пд – Локо Пд
Символи за късмет върху великденските яйца
7 сигнала, че трябва да приемаш повече витамин B7 (биотин)
Козунаци с шоколад и ядки
Dries Van Noten за есен/зима 2026-2027: Фламандски натюрморт и ярки принтове (+Снимки)
Тест: Изберете си перо и вижте посланието на вашите ангели пазители
Феноменът Коачела: глобалният подиум на музиката и модата
Пореден крадец на колело във Варна се отърва с условна присъда
Служебният кабинет дава 18 млн. евро на автобусните превозвачи по междуселищните линии
Министерският съвет одобри Наредба за енергийна бедност
Зловещо: Откриха труп в коритото на родопска гора
НАП провери близо 150 хранителни магазина, пекарни и месарници
Прокурорската колегия на ВСС отказа да освободи Сарафов
Учени: Съзнанието е физическа част от Вселената
Възможно ли е на Венера да има живот от Земята?
Учени твърдят, че са намерили доказателства за възкресението на Исус Христос
Мистериозни звуци от тъмната страна на Луната: Какво чуха астронавтите на НАСА?
НАСА: Има голям шанс извънземните да съществуват
Екипажът на „Артемида II“ не сдържа сълзите си над обратната страна на Луната (+снимки)