Дали Народното събрание ще успее да излъчи управление зависи от партията на Слави Трифонов, коментира пред БНТ депутатът от “Демократична България” Ивайло Мирчев.
“Ние многократно сме заявявали че третият мандат зависи от връщането на “Има такъв народ” на масата за преговори, но не просто връщане на масата на преговорите, но и подписване на коалиционно споразумение между нас и формацията на Мая Манолова”, каза депутатът.
В отговор на въпрос добави, че няма разговори по тази тема.
Не е сега моментът Народното събрание да избира управител на Българската народна банка, коментира още Мирчев.
Той посочи, че на този етап парламентът очевидно не може да излъчи управление, а на дневен ред са важни задачи, свързани с ковид кризата, актуализацията на бюджета и компенсацията на бизнеса в кризата.
“Едно Народно събрание има доста по-важни задачи от това на тагадък да изберем управител на БНБ, което не е маловажен въпрос”, каза Мирчев и добави - “Първо трябва да изчакаме този парламент да род управление и след това да се заемем със смяната на управителя на БНБ”.
Според него от бъдещия управител на БНБ в голяма степен ще зависи политиката по отношение на влизането на България в еврозоната.
“От “Има такъв народ” има ясни индикации в последните седмици, че те по-скоро ще работят за забавяне на приемането ни в еврозоната. Това за нас от “Демократична България” е неприемливо”, каза депутатът. Той посочи, че за обединението приемането на България в еврозоната трябва да се случи по възможно най-бързия начин.
“На второ място, управителят на БНБ ще бъде ключов за списъка “Магнитски”. Има всички индикации, че ще има нов списък “Магнитски”, който ще бъде разширен с лица, които очевидно са близки до управлението на ГЕРБ. От следващия управител на БНБ в голяма степен ще зависи реакцията на българската държава по отношение на списъка “Магнитски”. Ние създадохме такава комисия в това Народно събрание по въпроса защо българските институции не са разбрали за извършвани престъпления от г-н Пеевски и г-н Божков и в нея тази седмица ще бъде изслушана БНБ”, добави Мирчев.
Попитан има ли “Демократична България” кандидат за управител на БНБ, той каза, че “имаме кандидати за всичко”, но отказа да посочва имена преди процедурата да се задвижи.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Deichmann отчете 3% ръст на оборота в България до 23 млн. евро през 2025 г.
Войната в Иран е нанесла щети на енергийната инфраструктура за 58 млрд. долара
S&P 500 и Nasdaq Composite затвориха на нови рекордно високи нива
BBC съкращава 2 хил. работни места
Най-опасният въпрос на финансовите пазари е дали ще се повтори хаосът на Тръмп
Швейцария обмисля по-строги правила за покупка на имоти от чужденци
Десет минути разходка могат да "нулират" кръвната захар
Chery пусна робот на цената на луксозна кола
Ново изискване за Оман: ХИВ тест за пътуващи от Филипините?
"Лудогорец" се препъна в Кърджали, "Левски" е с 10 точки преднина
Нервен Арсенал пак трепери, но се промъкна напред с 0:0
Няма такъв мач! Байерн изостана 3 пъти в Мюнхен, но изрита Реал и е на полуфинал
Нов огромен провал на хегемона: Арда шокира Лудогорец. Левски докосва титлата
Алвеша е доволен след победата на „Тича“: Видях това, което искам
Илиан Илиев: Извинявам се на феновете за представянето
Легендарният Глушков сдава властта в родния баскетбол
Таро карта за 16 април, четвъртък
Дневен хороскоп за 16 април, четвъртък
Как всяка зодия реагира на критика
Поверия за Томина неделя (Великден на мъртвите)
Новолуние в Овен на 17 април – заявяваме себе си
5 навика за хормонално здраве след 40
Застреляха футболен съдия по време на мач
Ден на отворените врати се проведоха във варненска градина (СНИМКИ)
Тайни на предпазния колан, за които малцина знаят
Студенти по право преминаха практическо обучение в Административен съд - Варна
Георги Глушков се оттегля от ръководството Българската федерация по баскетбол
Разгромна загуба за Черно море на "Тича"
Учени предупреждават: Космическото пиратство е бъдеща реалност, не научна фантастика
Ярка комета ще се приближи до Земята в края на април: Кога ще може да се наблюдава
Физици откриха начин за възстановяване на изгубени квантови данни
От дълбините на Космоса до лекарския кабинет: Какво предстои за екипажа на „Артемида II“
Гробищата се оказват място, което опазва биоразнообразието
Кометата 3I/ATLAS е изхвърляла вода, равняваща се на 70 басейна дневно