Челси унижи Ювентус, на 1/8-финал е в ШЛ

Шампионът на Европа се наложи с 4:0 в Лондон
24 ное 2021 07:33, Александър Попов
2

Челси разби с 4:0 Ювентус на своя стадион "Стамфорд Бридж" и се класира за 1/8-финалите на Шампионска лига.

Първенецът на Европа доминира през целия мач и успехът можеше да е още по-изразителен. Чалоба откри резултата в 25-ата минута, а след почивката лондончани отбелязаха още три гола.

Първо Рийс Джеймс се разписа за 2:0, после и Калъм Хъдсън-Одой беше точен след асистенция на Рубен Лофтъс-Чийк. Крайния резултат оформи Тимо Вернер в добавеното време. С успеха Челси събра 12 точки, колкото има и Ювентус. Англичаните обаче са лидери в група "Н" заради по-добрите показатели в директните двубои.

В последния кръг Юве приема Малмьо, докато Челси гостува на Зенит Санкт Петербург.