С акция за безпроблемно пътуване в Европа приключи тазгодишният фестивал EXIT в Сърбия.
Пред умалени копия на Айфеловата кула и Биг Бен, посетителите на фестивала можеха да направят своя снимка, като след това можеха да я получат на електронния си адрес, заедно с адресите на всички институции в ЕС, от които зависи пътуването им в Европа. Гражданите на Сърбия все още нямат възможността да пътуват спокойно заради визовите ограничения наложени от страните в ЕС.
Най-големият рекламен ефект за Сърбия тази година обаче без съмнение беше самият фестивал EXIT, който показа, че едно начинание може да се направи по европейски, в страна, на която упорито отказват да признаят, че се намира на същия континент, че дори и на запад от нас.
Заедно с акцията против визовите ограничения на фестивала се продаваше и малка книжка с кратки истории на хора, описали безумията, през които са минали, за да се доберат до виза за страна от ЕС.
За музиката обаче нямаше никакви визови ограничения, като на сцените се изявиха имена като Billy Idol, Scissor Sisters, HIM, Sofa Surfers.
Огромно бе напрежението преди сета на Junior Jack на Dance Arena, който бе сред най-очакваните имена на фестивалa. За съжаление, италианецът, който всъщност носи името Вито Лученте, предпочете да забавлява публиката с лекичък плажен хаус и поне според мен въобще не оправда хонорара си, поне до момента, до който издържах на сцената.
Коренно различен обаче бе сетът на французина Давид Гета, който въпреки ултра комерсиалното си звучене, накара няколко хиляди да мислят и танцуват в общ бийт до сутринта. „The world is mine“ накара дори и Давид да се разтанцува от височината на пулта си, усещайки че светът, или поне тези няколко хиляди пред него са в краката му.
Другото българско участие, освен Теодоси Спасов – това на група Awake бе забавено по много неприятен начин, след като групата преди тях си позволи да остане на сцената 1 час, вместо плануваните 30 минути. Заради този проблем и не дотам доброто озвучаване, Awake успяха да излязат на сцената чак към 3 часа сутринта.
Друго забавяне прати ветераните Dog Eat Dog на сцената чак към 2 часа, макар да бяха обявени в 23:15.
Интересното е, че публиката пред сцената чакаше своите любимци Van Gogh, които свириха и миналата година на същата сцена. Въпреки това, че излязоха чак в 4 през нощта, музикантите доказаха култовият си статус, събирайки няколко хиляди, които да посрещнат изгрева заедно с тях.

Тръмп-младши опитва да заздрави връзките си с Балканите с посещение в Босна
Производството на ОПЕК е отбелязало най-резкия си спад от десетилетия насам
Войната в Иран отведе цените на руския петрол до 13-годишен връх
Цените на жилищата в България нарастват над два пъти по-бързо от средното ниво в ЕС
„Еконт“ спира доставката до адрес в малките населени места
Крис Хадфийлд: Задача на "Артемида ІІ" е да наблюдава условията на полюсите - Част 2
Грандиозен финал на Etropole Tournament 2026 със стотици деца и звезди на футбола
Земетресение с магнитуд 4 разлюля Югозападна Турция
Александър Николов: С над 40% може да скочат цените в енергийния сектор
Поставят паметна плоча за загиналите на Петрохан
Централна емисия
Христанов: Пръскани с пестициди храни в училище, горски служители са просто "банкомати"
Няма да я издържи: Отмениха операцията на Мирча Луческу
Бразилия реши съдбата на Карло Анчелоти
Аномалии: Флик очаква "5 от 6" срещу Атлетико да е "нещо много различно"
БФС взе решение за головете в Добрич
ЦСКА ще бие Левски с 2-3 гола и Лудогорец ще стане шампион
Феновете на Ливърпул треперят: Исак е готов за ПСЖ
Дневен хороскоп за 8 април, сряда
10 рецепти за вкусен козунак за Великден
Хубавото се подрежда за 3 зодии след 7 април 2026
Къде започваш: от дизайнерския план или от материала?
Какво символизират цветовете, с които боядисваме великденските яйца?
5 храни, които да премахнете от менюто си, ако сте 40+
Демонстрираха системата за компютърна обработка на изборните резултати
Курсанти от ВВМУ се обучават на кораб „Св. св. Кирил и Методий“
Белият дом: Само Тръмп знае какво ще предприеме към Иран
Превозвачите и управляващите се разбраха, протести няма да има
Четири дни безплатна синя зона във Варна
Поетапно възстановяват настилките в кв. „Чайка“
Екипажът на „Артемида II“ не сдържа сълзите си над обратната страна на Луната (+снимки)
Планетата е пренаселена: Идеалният брой хора е 2,5 млрд., сочи ново проучване
Революционни слънчеви панели генерират енергия както от слънце, така и от дъжд
Астрофизикът Ави Льоб с нова теория: Комета може да има изкуствен произход
Магнитни бури през април: Какво да очакваме от Слънцето
Инструмент на НАСА за търсене на вода ще изследва Южния полюс на Луната