Часове преди концерта на Blind Guardian, който ще се състои на 17-ти май, в зала "Фестивална", Васил Върбанов телефонира на Ханзи Кюрш - вокалиста на легендарната пауър метъл група.
Ханзи предупреждава феновете да не отиват неподготвени на концерта, защото от тях се очаква да изпълняват бек вокалите. Така че, ако ще посещавате концерта, изровете прашните MC-та и почвайте да зубрите текстовете, защото не трябва да се излагаме.
Вокалистът казва, че за концерта в България групата се е готвила специално. Те всички смятат да оставят незабравим спомен в сърцата на всички фенове, които отчаяно са чакали групата години наред.
Ето какво още сподели Ханзи Кюрш пред Тангра мега рок:
Васил Върбанов: Хей, Ханзи, как е правилно да се каже - "Гутен Абенд", т.е. "Добър вечер" на немски?
Ханзи Кюрш: Да, "Гутен Абенд", прозвуча доста добре, но лично аз бих казал здрасти (hi).
Къде се намираш в момента?
В студиото на Blind Guardian съм и давам интервюта. Като изключим това, усилено се готвим за посещението в София.
Знаеш ли, тази седмица тук, по Тангра Мега Рок, отбелязваме 20-ия рожден ден на Nuclear Blast, а вие, в качеството си на една от най-известните по света немски групи... Всъщност, нека се опитам да съкратя историята...
Ха-ха, това обикновено е моя привилегия!
Е, значи ставаме двама. Имам предвид, че сте заедно повече от 20 години, но едва отскоро сте част от семейството на Nuclear Blast. Какво е толкова специфично и привлекателно в този лейбъл?
Това, че са отбор, а не еднолично ръководена фирма. Освен това, този отбор има прекрасна визия за това, което трябва да се случи. Винаги са отворени за комуникация с групите и са наясно с всички видове метъл.
Много е приятно да се работи с тях и това ги прави уникална компания. Именно затова избрахме Nuclear Blast пред всички останали лейбъли, с които преговаряхме.
Съвсем наскоро, в началото на май, издадохте новия си сингъл, озаглавен "Another Stranger Me". Освен въпросната песен, явяваща се шеста от актуалния ви албум, "A Twist in the Myth" (2006), изданието предлага и няколко изненади, нали?
Да. Искахме да направим едно истински ценно ЕР. Освен песента "Another Stranger Me", в диска сме включили и видеоклипа към нея, както и два демо записа на парчета от "A Twist in the Myth" - "Lionheart" и "The Edge".
Има и кавър версия на "Dream a Little Dream of Me" на The Mamas & The Papas, както и една типична за Blind Guardian балада, "All the King’s Horses", която бе записана за "A Twist in the Myth", но не пасна достатъчно добре на цялостната концепция.
Тази седмица, в четвъртък, ще изнесете първия си концерт в България. Защо чак сега?
Не трябва да питаш мен. Според мен това има нещо общо със старата ни звукозаписна компания, EMI... Сега, с Nuclear Blast, всичко е по-лесно, тъй като можем да общуваме с много хора и всичко върви значително по-гладко. Така разбрахме, че има желание за наш концерт в София, и просто се възползвахме от отворилата се възможност.
Какво очаквате от шоуто ви в зала "Фестивална" и има ли нещо, за което трябва да бъдем подготвени?
Убеден съм, че феновете ни в България вече са подготвени и знаят, че на тях се пада ролята на бекинг вокалист по време на концерта - нещо, което е задължително за изявите на Blind Guardian. Трябва да се забавлявате и да станете част от групата.
Ние, от своя страна, сме подготвили сет с най-големите си хитове, тъй като това ще е първото ни посещение в София. По принцип, винаги се готвим по-специално от друг път, когато отиваме за първи път на дадено място, защото знаем, че публиката ни е чакала отчаяно от години, а и ние самите сме отчаяно любопитни да видим каква ще е реакцията на хората. Сигурен съм, че ще се получи един незабравим концерт.
Между другото, Ханзи, знаеш ли, че абревиатурата на Blind Guardian и на България е една и съща - BG?
Ха-ха-ха-ха-хааа...
Можете да чуете разговора между Ханзи и Васил Върбанов тук.

Операция "Спасяването на Виктор Орбан": докъде е готов да стигне Тръмп?
Белият дом подкрепя идеята на НАСА за лунна база, но иска намаление на парите за наука
Глобалният пазар на произведения на изкуството се върна към растежа през 2025 г.
Борислав Михайлов даде реален шанс на вратарите да направят кариера в чужбина
Водните централи помогнаха на Турция да преодолее шока от скъпия газ
Fordham: По-близо сме до цена на петрола от 200 долара за барел
Честит Лазаровден! Поверия и обичаи на празника
Засилени мерки по пътищата в Гърция преди великденските пътувания
Нов метод за бързо затопляне на Марс чрез изкуствени аерозоли
Късна емисия
Без допинг на Зимните олимпийски игри Милано-Кортина
"Локомотив" (Пловдив) с минимален успех над "Локомотив" (София)"
Спортът по телевизията днес, 4 април
Мачовете по телевизията днес, 4 април
Джъд Тръмп отнесе Робъртсън и стигна финала в Манчестър
Везенков и Олимпиакос превзеха върха в Евролигата
Още един сериозен претендент за промоция за Висшата лига
Крило на Фламенго хлътна по секси студентка + СНИМКИ
Нумерологична прогноза за 4 април
Празнуваме Лазаровден
Таро карта за 4 април, събота
Симона Халачева се присъединява към звездния актьорски състав на спектакъла на Театър „София“ – „Скрити лимонки“
Дневен хороскоп за 4 март, събота
Поверия за Цветница (Връбница)
Камион блъсна и уби слязъл от возилото си шофьор на "Марица"
Полицията откри мъртъв 15-годишен ученик в Шумен
Откриха части от дрон във водите на Черно море
Американски военен самолет е свален над Иран
8 души са ухапани за седмица от кърлежи във Варна
Ясна групата на Спартак за мача в Пловдив
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век