BGONAIR Live

Столожан се отказа от мандата

"С моя жест искам да дам надежда на младото поколение политици, които по този начин ще имат възможност да заемат най-високите държавни постове“, обясни Теодор Столожан

Столожан се отказа от мандата

Номинираният за министър-председател на Румъния Теодор Столожан съобщи, че връща мандата 5 дни след като беше номиниран за поста от президента Траян Бъсеску, предаде АФП.

"Реших да върна възложения ми от президента Траян Бъсеску премиерски мандат. Той ще реши кого ще натовари с тази мисия“, посочи Столожан в кратка декларация.

Неговото оттегляне идва само ден след като опозиционната Либералдемократическа партия, на която той е заместник-председател, и също опозиционната Социалдемократическа партия подписаха споразумение за сформиране на коалиционно правителство.

"Според мен председателите на двете политически партии трябва да поемат отговорността за партньорството, като заемат постовете министър-председател и председател на Сената. С моя жест искам да дам надежда на младото поколение политици, които по този начин ще имат възможност да заемат най-високите държавни постове“, добави 65-годишният Теодор Столожан.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата