На 9-ти март приключи успешно подписката по увеличение на капитала на дружеството със специална инвестиционна цел И Ар Джи Капитал-1 АДСИЦ, потвърдиха от дружеството за Investor.bg.
Бяха продадени един милион права даващи право за записване на един милион акции при емисионна стойност 1.50 лева. Средната цена на право достигна 99 стотинки. В резултат на увеличението, дружеството привлече приблизително 2.5 милиона лева, или с 0.5 милиона над планираните 2 млн. лв.
Увеличението идва от по-високата цена на правата, приходите от които влизат в касите на дружеството. Средствата ще се използват за доплащане на закупените от дружеството имоти – хипермаркет “Практикер” и търговски център “Орифлейм” на бул. “Цариградско шосе” в София.
И Ар Джи Капитал-1 АДСИЦ е дружество за секюритизация на недвижими имоти и притежава имоти, които генерират стабилен паричен поток от дългосрочни договори за наем със световноизвестните компании Практикер и Орифлейм. Това означава, че акционерите ще получават доход от тези наеми под формата на дивиденти. Съгласно Закона за дружествата със специална инвестиционна цел, дружеството трябва да разпределя поне 90% от печалбата си като дивидент.
Според отчетите за 2004 г., публикувани на страницата на БФБ-София АД, И Ар Джи Капитал-1 АДСИЦ, има печалба от 176 хил.лв. за четирите месеца, в които е функционирало през 2004 и съгласно закона трябва да разпредели като дивидент не по-малко от 90% от нея (или при 3 милиона акции, малко над 5 стотинки на акция). Решението за разпределяне на дивидент ще се вземе на Общото събрание на акционерите, което е насрочено за 12-ти април 2005.
Освен текущия доход от дивиденти, инвеститорите на И Ар Джи Капитал-1 АДСИЦ, ще имат възможност да реализират и значителна капиталова печалба при нарастване на цените недвижимите имоти. Съгласно устава на И Ар Джи Капитал-1 АДСИЦ, дружеството е създадено за срок от 7 години и имотите, които притежава ще се продадат на седмата година като постъпленията ще се разпределят между акционерите.
Днес, 15-ти март, акциите на дружеството се търгуваха на цена 2.70 лв. за акция. Основен акционер в И Ар Джи Капитал-1 АДСИЦ е Българо-американския инвестиционен фонд, които инвестира в България от 1992 г.

Бизнес услугите в България се свиват в началото на годината
Бумът на изкуствения интелект тласна средната цена на къщите в Сан Франциско до рекорд
Кристалина Георгиева: Всички пътища водят към по-високи цени и по-бавен растеж
Американският фонд Blackstone влиза в българската ВЕИ компания „Сънотех“
Онлайн търговията раздвижва търговските обороти у нас през февруари
Инвестиционната компания на Бил Акман предлага сливане за 64 млрд. долара с Universal Music Group
НИМХ обяви жълт код за силен вятър за цялата страна в сряда
БАБХ спря месокомбинат в Свищов и ще унищожи над 10 тона храни
Избори 2026: Три нива на защита на протоколите и бонуси при липса на грешки
Конте каза дали поема Италия
Голяма новина за ПСЖ преди Ливърпул
Съдията можеше да свири край след втория гол на Левски
Цветомир Найденов с култов залп срещу БФС заради Лудогорец
ОФИЦИАЛНО: Хари Магуайър остава в Манчестър Юнайтед
Артета: Арсенал трябва да използва болката като оръжие
Тест с карти: Какво ще се промени в живота ви до една година?
15 рецепти с агнешко за Великден
Pizza Dolce di Pasqua – италиански сладък великденски хляб със сушени плодове
Защо родените през април са толкова забележителни?
„Добър живот“ от Бернардо Стаматеас
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Какво ще бъде времето в сряда?
Жена и дете са с опасност за живота след катастрофа на пътя Добрич-Силистра
Черно море и Спартак научават програмата си за плейофите на 17 април
Дъщерята на Михаел Шумахер наруши мълчанието си
Пазарът на недвижими имоти във Варна отчита охлаждане в началото на 2026 г.,
Тръмп отправи нови заплахи към Иран преди изтичането на ултиматума
Магнитни бури през април: Какво да очакваме от Слънцето
Инструмент на НАСА за търсене на вода ще изследва Южния полюс на Луната
Екипажът на „Артемида II“ завърши историческо прелитане край Луната
SpaceX отлага тестовия полет на ракетата Starship, предназначена за Марс
Нов вид торбеста жаба, открита в Перу, е застрашена от климатичните промени
Обсерваторията „Вера Рубин“ откри 11 000 нови астероида