IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

В Германия пазаруват с дигитални отпечатъци

Достатъчно е един път да се регистрираш с личната си карта, както и да вкараш данните от банковата си сметка

В Германия пазаруват с дигитални отпечатъци

Клиентите на верига супермаркети в Югозападна Германия могат вече да плащат покупкитe си, като поставят пръста си на специален скенер, като по този начин няма да им се налага да ровят в чантите си и да се чудят къде са сложили кредитните си карти или портфейла, за да си платят сметката, съобщи агенция Reuters.

Достатъчно е един път да се регистрираш с личната си карта и да вкараш данните от банковата си сметка”, пояснява Роланд Фитерер, един от управителите на магазина, в който системата се тества от края на ноември миналата година.

След като сте поставили пръста си върху скенера, дигиталният отпечатък се сравнява с базата от данни, вкарани в системата. Веригата магазини, които определят идеята си като много удобна и практична, искат да въведат системата във всичките си магазини.

Управителят отхвърля всякакви възможности за грешки и объркване на банкови сметки, както и вероятността двама човека да имат еднавки пръстови отпечатъци, уточнявайки, че шансът това да стане е едно на 220 милиона.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Любопитно
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата