"Дума" определя случилото се пред централата на БСП като "Омраза в розово". Липса на въображение. Това е най-малкото, което може да се каже по повод на вчерашната акция с боядисването на статуите пред "Позитано" 20. Ако приемем, че цветните фигури от "В крак с времето" бяха някаква форма на изкуство и протест, носеха някакво сравнително разбираемо послание, било то и неприемливо от всички, така и не стана ясно какво точно целеше тайфата десебари. Боята бе признак на безсилие и липса на оригиналност. Розово и лилаво. Банално дежавю.
Безпрецедентно искане са отправили от Националния съвет на БСП към Столичната община - да се премахне синята зона по протежението на ул. "Позитано" и да се въведе специален режим на паркиране около централата на социалистите. Официално промяната се иска по съображения за сигурност. Предложението е било
разгледано в сряда от транспортната комисия. "Не го приехме. Решихме да изчакаме по-подробна информация от компетентните служби, като НСО и ДАНС. В случая, ако съществува някаква заплаха, тя не е свързана с мястото, а с лицата, които посещават централата на БСП", коментира пред "Сега" Вили Лилков (ДСБ), който е зам.-председател на транспортната комисия.
Бюджет 2014 ще отпусне за образование 3,063 млрд. лв., което е 3,8% от БВП при 3,5% т.г., съобщи министър Анелия Клисарова в просветната комисия в НС вчера. Увеличението за сектора е със 143 млн. лв., като 100 млн. от тях ще стоят в националния бюджет, а не в бюджета на МОН, и ще са за стимули и подкрепа на
качеството в средното и висшето образование, съобщава "Дума".
Фондът за растеж и развитие на регионите в размер на 500 млн. лв. е основната "ябълка на раздора" в Бюджет 2014. Това стана ясно вчера при първото гласуване на проекта в комисиите по финанси и икономическа политика, съобщава "Труд". Управляващи и опозиция се разминаха и в мненията си за заложените приходи в бюджета за догодина. В интервю за изданието изпълнителният директор на БДЖ Християн Кръстев заявява: "БДЖ са водени към умишлен фалит".
"Сега" уточнява: "Данъчните отстъпки за колите ще са от 20 до 60%". Местният данък върху колите претърпя поголовна редакция при окончателното второ гласуване на текстовете в пленарна зала вчера. В последния момент депутатите решиха, че отстъпката за старите коли с мощност до 74 kW, които имат катализатор, ще бъде
между 20 и 40%. Конкретният размер ще се определя от общините.
Отстъпката от данъка за коли със същата мощност, които обаче покриват екостандартите Евро 3 и Евро 4 ще е 50%, а за Евро 5 и Евро 6 става 60%. Идеята отстъпката за по-старите автомобили постепенно да намалява отпадна. Междувременно ресорната бюджетна комисия в парламента започна обсъждането и на законопроекта за бюджет 2014. От първия дебат в нея стана ясно, че търсеният баланс между социални жестове и мерки за оптимизиране и увеличаване на ефективността на разходите дава резултат. Законопроектът бе одобрен на първо четене и с критики, и с похвали.

LNG танкер и френски контейнеровоз успяха да преминат през Ормузкия проток
Oxfam: Най-богатите хора в света може да укриват от данъци 3,55 трлн. долара
Италия очаква ЕС да облекчи правилата за дефицита заради войната в Близкия изток
ФАО: Конфликтът в Близкия изток вече оказва влияние върху глобалните цени на храните
Повечето азиатски индекси отбелязаха ръстове с надежда за отваряне на Ормузкия проток
Тръмп въвежда 100% мита върху вноса на някои лекарства
Разделното събиране у нас работи, но недоверието остава
Подготовка преди кръводаряване - съвети за хранене, почивка и хидратация
Съвети за Великден: Как да разпознаем прясното месо и качествените яйца?
Митничари хванаха над 2 тона виагра в български ТИР, пътуващ за Нидерландия
Доц. Дойчев: България не може да участва в освобождаването на Ормузкия проток
И ЦСКА пусна билетите за Вечното дерби с Левски
Левски пусна билетите за Вечното дерби с ЦСКА
Шампионско ли е Вечното дерби ЦСКА – Левски?
Мачовете по телевизията днес, 3 април
Ад очаква Левски
Нов голям трансфер на "Герена": Французи следят ас на Левски
Лазарски питки със сусам
Панели за баня – новият хит в интериора
Поверия за ангелската дата 4/4
3 домашни десерта за Цветница
Поверие за късмет на Цветница
Студенти от Варна ще участват в състезание по наказателноправни науки
48-годишен мъж от Варненско бе осъден за палеж на чужд имот
Малките лазарки от ДГ №34 „Лястовичка“ нарекоха за здраве и берекет Община Варна
Здравните медиатори вече ще могат да работят и в болниците
Управителят на БНБ очаква повишение на инфлацията заради войната
Варненски училища са на финала в конкурса „Добрите практики на фокус“
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век
Телескопът „Джемини-юг“ потвърди връзката между състава на екзопланетите и техните звезди
SpaceX направи първата крачка към борсата с конфиденциална заявка за IPO
Хората говорят все по-малко, установиха психолози
Voyager и Icarus Robotics ще тестват свободно летящ робот на МКС
Два редки метеорита за девет дни: Какво показват данните за болидите през 2026 г.