IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Лято, куфари, почивка... Кой къде ще кара отпуската!

1/3 от читателите на Dnes.bg няма да изневерят на родното Черноморие

Снимка: архив Reuters

Снимка: архив Reuters

В разгара на лятото на всички ни е доста трудно да си мислим за нещо различно, освен за почивка на плажа с нещо разхладително в ръка.

Затова, вперили поглед в отпуската, решихме да ви попитаме къде ще почивате това лято. Дали на плажа, заровили крака в пясъка, или пък на прохлада в планината - почивка ли е, все е хубаво!

И така - 2716 от читателите на Dnes.bg ни отговориха кой какви планове има за лятната почивка. И отговорите са разнообразни - от море, през планина до пътуване до село.

Традиционно най-много хора са се отправили към морския бряг - 29% от отговорилите ще отмарят на плажа. Пожелаваме им кристално чиста вода и ситен пясък. Също така искаме да им напомним, че здравните специалисти съветват да не се изкушавате да хапвате царевица, продавана от казани.

17% от хората пък са решили да се отправят към Гърция. Кризата от миналата година е в миналото, а и това е традиционна дестинация за българите, нали?

Другата редовна дестинация за родните отпускари - Турция, е доста назад в класацията. Явно поредицата от атентати дадоха отражение върху желанието на българите да почиват в Турция и само 4% от нашите читатели са избрали южната ни съседка.

А явно 8% от читателите ни не искат нито море, нито плаж, а прохладата на планината и гората. Също така ще избягат от шума на морските курорти, така че определено почивката им ще е на ниво.

Точно толкова са избрали и активното почиване и откриването на нови места. 8% ще стягат куфарите, ще извадят удобните обувки, ще заредят батериите на фотоапаратите и хващат пътя за чужбина. Bon voyage!

17% обаче няма да имат време за почивка. На тях можем само да пожелаем да намерят време за ваканция поне през зимата.

Също толкова ще се отправят с багажниците на село, за да оправят къщата, двора... или просто да се насладят на безгрижието и да си спомнят какво е да си дете, покрай казана с врящата лютеница.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата