Дните ще бъдат открити в 9.00 часа на 11 февруари в зала “Вихрен” на хотел “Хилтън” с кръгла маса на тема “Университети в конкуренция”, в която ще вземат участие представители на чуждестранни ВУЗ-ове от Великобритания, Австралия, Холандия, Франция и Италия, както и български експерти и специалисти в областта на образованието.
В дискусионна форма ще бъде представен опита на чуждестранните университети в областта на новите специалности, възможностите за реализация на студентите, изискванията към техния подбор и системите за контрол на качеството на висшето образование в Европа и САЩ.
Кръглата маса е част от програмата на “Информационните дни за образование в чужбина 2005”, които се провеждат за втори пореден път в България като тази година акцент ще е висшето образование. Представители на 19 университета и средни училища от 6 страни ще представят условията си за прием на нови студенти и учебните си програми.
В рамките на дните ще бъде организиран изпитен център, в който българските кандидати безплатно ще полагат контролни езикови текстове, ще има възможност за провеждане на интервюта за стипендии, както и за подаване на документи за кандидатстване.
Четири университета ще приемат документи за кандидатстване без обичайните такси, а американските университети в Лондон и Париж ще предоставят традиционната си за българските кандидат-студенти стипендии.
За първи път на форума ще се представят елитното международно филмово училище в Париж, чиито възпитаници получават директен достъп до световно известните филмови фестивали, както и обявеният от вестник “Times” за най-добър британски университет за миналата година “Юнивърсити оф Лютън” по отношение на реализацията на завършилите студенти.
“Британски съвет” в България ще представи новите условия на Системата за кандидатстване в университети във Великобритания и промените в изискванията към българските кандидат-студенти.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Икономическото влияние на „Евровизия“
Лидерите на тюркските страни гледат към цифровизацията и новите търговски пътища
Атака с дрон е причинил пожар в атомна електроцентрала в ОАЕ
Кадър на деня за 17 май
Зелената енергия изглежда „имунизирана“ за шокове като този около Ормузкия проток
Папа Лъв XIV създава комисия по изкуствен интелект
Рецепта от тефтера на баба: Сочен сладкиш с домашно сладко
Проф. Аспарух Илиев: Всички новини в Германия започват с Дара и България
Еуфория в София: Голямо празненство след триумфа на Дара на "Евровизия"
Централна емисия
Байерн празнува титлата с хиляди фенове пред кметството
Левски не го беше правил така срещу ЦСКА от 31 години
Реал Мадрид с победа в Севиля
Нюкасъл засили "чуковете" към Чемпиъншип и подаде ръка на Тотнъм
Какъв ЦСКА? Май се задава хегемония на Левски!
ЦСКА на Янев не става за големи мачове
"Бангаранга" на всички. Много ви обичам!" – първи думи на DARA при посрещането в София
Дневен хороскоп за 18 май, понеделник
Посрещаме DARA на летище „Васил Левски“ след триумфа ѝ на „Евровизия 2026“
От почти отказала се до историческа победа: DARA и нейният урок по сила и кураж
Седмичен хороскоп за 18 – 24 май: Ракът да внимава с парите
DARA след успеха на „Евровизия“: Това е за всички артисти в България, аз съм тук за вас!
САЩ искат забрана на китайските коли
„Комодор” среща „Черно море” в ½-финален плейоф във ватерпола при мъжете
Коцев ще прави Дара „почетен гражданин“ на празника на Варна
Пробив: Откриха една от най-старите галактики във Вселената
Аксаково изтърва трите точки в Добрич
България посрещна DARA (ВИДЕО)
Уникално откритие: Може да помогне на хората да живеят до 200 години без рак
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Патент за дистанционно управление на човешки клетки предизвика спекулации