IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Кметът на София трябвало да е либерален архитект

Градоначалникът ще симпатизира на идеите на НДСВ, но не е задължително да е член на партията, обясни депутатът от НДСВ Атанас Щерев

Кметът на София трябвало да е либерален архитект

Бъдещият кмет на столицата трябва да е архитект, урбанист и либерал, който ще симпатизира на идеите на НДСВ, но не е задължително да е член на партията, обяви депутатът от НДСВ Атанас Щерев пред bTV.

По думите му бившият столичен кмет Стефан Софиянски и Общинският съвет въпреки всички пропуски и трудности са успели да променят облика на София.

От друга страна, при това управление не бяха направени много неща, заяви доц. Щерев. Сред тях той посочи липсата на визия за развитието на архитектурата на София.

Това ме кара да мисля, че в едно бъдещо управление на столицата трябва да изберем за кмет и за Общински съвет хора, които имат политическата воля да превърнат София в модерен европейски град, подчерта депутатът от НДСВ.

Помолен да коментира евентуалното явяване на ген. Бойко Борисов на кметските избори в столицата като независим кандидат, Атанас Щерев посочи, че ген. Борисов е знакова фигура в НДСВ и би могъл да бъде поставен на всяко място, защото има волята да наложи определени виждания и принципи, за да осъществи конкретни идеи.

Той не трябва да се изключва от сметките за кметските избори, добави Щерев.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
София
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата