IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Слагат асансьори за инвалиди в метрото

До края на януари следващата година ще има асансьори за хора в неравностойно положение в пет метростанции, каза кметът на София Бойко Борисов

Слагат асансьори за инвалиди в метрото

До края на януари следващата година ще има асансьори за хора в неравностойно положение в пет метростанции, каза кметът на София Бойко Борисов пред журналисти след като откри и провери работата на подобен асансьор в станция Люлин.

Строителството на съоръжението е на стойност 30 хиляди лева. Цената може да стигне и 60 хиляди лева, ако стените, които трябва да се къртят са много дебели, уточни кметът.

Строителството на асансьорите е бавно, тъй като съоръженията не са предвидени в строителните проекти, каза Борисов. По думите му във всяка новострояща се станция на метрото са предвидени подобни съоръжения.

Кметът уточни, че желанието на общината е да направи цялото метро достъпно за хора с увреждания. С тези асансьори ще се постигне 75 на сто достъпност на метрото, добави той.

Според Борисов метрото ще стане основно транспортно съоръжение за софиянци през следващите няколко години и затова неравностойно положение да могат да стигат от "Младост" и "Дружба" до центъра и "Люлин". Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
София
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата