Дортмунд запази шансове срещу Ювентус

Торинци спечелиха първия 1/8-финален сблъсък с 2:1
Обновена: 25 фев 2015 11:31 | 25 фев 2015 08:34, Александър Попов
0

Ювентус победи Борусия Дортмунд с 2:1 в равностоен първи осминафинален двубой на Шампионската лига, състоял се на стадион "Ювентус Стейдиъм".

Италианският първенец откри резултата във фаталната 13-а минута чрез Карлос Тевес, но малко след това Джорджо Киелини се подхлъзна и направи подарък на Марко Ройс, който изравни.

Към края на първата част Юве изглеждаше леко объркан, но въпреки това си върна аванса в резултата. Мората засече центрирането на Погба, а защитата на Борусия отново не беше добре организирана.

През второто полувреме "жълто-черните" имаха леко игрово предимство, но атаките на "старата госпожа" бяха по-опасни. Пет минути преди края Перейра пропусна най-чистото положение след почивката. Реваншът е на 18 март.