Тотнъм лесно победи с 3:0 Лийдс у дома

"Шпорите" се върнаха в Топ 3
2 яну 2021 20:35, Анисия Иванова
2

Тотнъм победи лесно с 3:0 у дома Лийдс в среща от 17-ия кръг във Висшата лига на Англия по футбол и прекъсна серията си от четири поредни двубоя без победа, изкачвайки се на трето място във временното класиране.

Съставът на Лийдс е на 11-то място в класирането с актив от 23 точки, докато Тотнъм има 29 точки на третата позиция във Висшата лига.

Лондончани започнаха по-силно мача и закономерно поведоха в резултата след попадение на Хари Кейн, който се разписа от дузпа в 29-ата минута.

Две минути преди края на първата част Кейн асистира за Хьон-мин Сон, който направи резултата 2:0 със своя гол номер 100 с екипа на "шпорите".

В 50-ата минута защитникът Тоби Алдервайрелд оформи класическия успех в полза на домакините, предава БНР.

В допълнителното време на срещата втори жълт и съответно червен картон от Тотнъм получи Мат Дохърти.