С 2:0 Чехия успя да победи Нидерландия

На 1/4-финала Чехия ще мери сили със състава на Дания
27 юни 2021 21:27, Нели Христова
25

Чехия победи Нидерландия с 2:0 и поднесе първата сериозна изненада на Евро 2020. "Лалетата" не успяха да намерят себе си в днешния ден и заслужено загубиха 1/8-финала, който се игра в Унгария, пишат от Gol.bg

Чехите достигнаха до успеха с два гола през второто полувреме. Попаденията обаче паднаха след като Матайс де Лихт бе изгонен с директен червен картон в 55-та минута. Първият гол за символичните гости падна в 68-та минута, а негов автор стана Томаш Холеш. За второто попадение, което падна в 80-та минута, Холеш този път бе в ролята на асистент. Той намери непокрития Патрик Шик, който с техничен удар съвсем отчая "лалетата".

На 1/4-финала Чехия ще мери сили със състава на Дания, а Нидерландия се прибира вкъщи.

25
21
2

0

пущиняк преди 2 години
да си ходят да си правят пируетите по ниската земя! То дори и преди Де Лихт да играе с ръка, Шик го побутна доста здраво за да падне! Истината е, че чехите заложиха на грубия футбол, но противно на логиката, вместо те да останат с човек по-малко, с 10души остана по-негрубо играещият отбор!
20
2

0

До Анонимен 22,Не се знае кой-кого! Те и нидерландците летяха в небесата след три победи в груповата фаза, ама чехите бързо ги приземиха! Чест прави на руският съдия, че въпреки напрегнатата политическа ситуация между Чехия и Русия напоследък, свири двубоя за Чехия. Допускаше по-груба игра, която беше напълно по вкуса на чехите! Те чехите, в интерес на истината, нямаха нито една напълно чисто отнета топка! Все с блъскане, с влизания, ама и това е част от футбола, а "лалетата" с техния "балет"

3

Коментатора по БНТ трябва да бъде уволнен. Всеки път показва пристрастията си към Холандия и щеше да се разреве по време на мача. Освен това постоянно бърка имена на играчи и страни.. Всякаква липса на професионализъм и имам чувството, че взима наркотици. Пращайте го в Холандия да го утешaт чернокожите ***.
16
3

6

Чехия винаги пердаши cбирщината от наркомани, гейове и aфрота наречена Нидерландия. На осминафиналите на евро 2004 с Недвед, Чехия обърна Нидерландия от 0:2 през първото до 3:2 през второто.
15
4

5

Браво, Чехия! Радвам се, че отстраниха противните холандски гейове и чepнилки събрани от колониите. Холандия винаги е била срещу Източна Европа и в частност срещу България и с нетърпение чакам да потънат под водата.
14
2

3

ами така става като вместо да се готвиш за мача се правиш на много обиден и плашиш че ще напускаш мача ако те били обидили на маймунска основа. Е обидиха ве чехите, бегайте сега в зоопарка.
13
2

8

сиса преди 2 години
браво на Чехия ...и европейците могат да играят футбол , не само африканците........
12
1

7

Абе няма да му резнат главата, ама ще изгонят бате двама руски дипломати.
11
4

5

В момента играе, още няма статия за тоя мач, продължавай да не разбираш.