Спутник V - какво се случва с руската ваксина и как протича имунизацията в Русия? За това разказаха вече ваксинираните стоматолози, живеещи в държавата от три десетилетия - Йорданка Чанева и Диан Иванов.
"След ваксинацията психологически сме страшно спокойни, не може да се сравни с месеците преди това. Не сме очаквали да сме толкова спокойни. Хората трябва да знаят, че най-хубавото след ваксинирането е психологическото спокойствие", споделиха двамата в ефира на "България сутрин".
И обясниха, че до момента няма проблем с руската ваксина Спутник V и с концентрацията на антителата, иначе вече е щяло да бъде съобщено по медиите.
"В Русия вече има 2 млн. ваксинирани, а и активно започват да ваксинират с новата ваксина EpiVaCorona, която е приоритет за хора с алергии. Това е пептидна ваксина с изкуствено наредени белтъци и организмът реагира с изработване на антитела", отбеляза Диан Иванов.
"Когато отидем да се ваксинираме в поликлиниката, лекарят обяснява за нежелани реакции. Това обикновено е лека температура 3 дни", посочи Йорданка Чанева пред Bulgaria ON AIR.
По думите на стоматолозите при ваксинация се подписва съгласие за евентуалните нежелани реакции, но уверяват, че руската ваксина не дава такива.
"Американските ваксини са по-съвременни, в руската се използва малко по-традиционна система. Руската ваксина не даде странични ефекти, те са съвсем малки, единствено може да реагираме алергично към белтъка, и другото - да преболедуваме настинка", поясни Чанева.
"За няколко дни от милион и половина станаха 2 млн., в момента е много голямо желанието на хората да се ваксинират. Ограниченията в Русия намаляват и вярваме, че с ваксинирането всичко ще се оправи", сподели Иванов.
Стоматолозите са на мнение, че новият щам на коронавируса може да е по-заразен, но има шансове да бъде преболедуван по-леко. А в Русия паспорти на ваксинираните няма да се правят, за да няма дискриминация към онези, които не искат да се имунизират.
"Ние призоваваме хората да се ваксинират с утвърдените ваксини", казаха още сънародниците ни.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Земеделският министър: Кооперативите са бъдещето на малките фермери в България
Прогнозата на Samsung предизвика разпродажба на борсите в Азия
Sony слага край на ерата на дисковете с игри - но какво всъщност променя това?
AI секторът рискува да застраши бичата серия на акциите в Европа
НАТО ще обяви големи оръжейни сделки в Анкара преди срещата с Тръмп
Канада избра Thyssenkrupp за най-голямата военна поръчка в историята си
По-високи пенсии от юли: "Като платя сметките, остава само за хляб"
КЗК разследва картел при доставки на храна в училища и детски градини
Васко Ешкенази за лятното турне: Тангото има различни лица като живота
4 млн. евро изчезнаха от гръцка компания, парите били преведени по сметки в България
Синдикатите: Без по-високи заплати ще загубим младите преподаватели
Бюджетната комисия обсъжда финансовата рамка на държавата (СНИМКИ)
Англичаните обжалват червен картон на свой национал
В Белгия си го изляха на САЩ, ФИФА, Инфантино и Тръмп
Люта конкуренция: Саръбоюков излиза срещу четирима световни шампиони в Монако!
Хари Кейн: Един от любимите ми мачове за Англия!
Ботев Пловдив с важно разкритие
Гришо е бесен, обясни защо отпадна на Уимбълдън от анонимник
„Забраненият плод“ от Джоджо Мойс
Турски кюфтета от леща
Бананови минипалачинки
7 съвета как да влезете във форма месец преди сватбата
Поверия за ангелската дата 7/7
Леки протеинови храни за лятното меню
Нова вълна от бобмбени заплахи във Варна
Варна отбеляза 135 години от рождението на контраадмирал Иван Вариклечков
Асен Василев: Когато Гълъб Донев говори за „реалността", явно има предвид някаква паралелна реалност
Военният министър: България ще похарчи близо 2.7 милиарда за отбрана
Експлозии в Дамаск близо до хотела на Макрон
ПСК “Черно море” с бронзова купа на държавното в Пловдив
Антропогенният шум застрашава фауната в Антарктика
В Меделин засадиха близо 3,5 млн. дървета и други растения, температурата падна с 3 градуса
AI откри 73 нови подводни вулкана
Мистериозни сфери шокираха хора на австралийски плаж: Вероятно са части от ракета
Съставът на 3I/ATLAS потвърди произхода ѝ: От система със звезди, по-стари от Слънцето
Астероидът Апофис ще премине опасно близо до Земята през 2029 г.