Ботев Пловдив оглави класирането след бой над ЦСКА 1948

ВАР имаше роля в двубоя
2
Снимка: LAP.bg

Ботев Пловдив разби ФК ЦСКА 1948 с 3:1 в първия мач от десетия кръг на Първа лига. Капитанът на „жълто-черните“ Тодор Неделев даде преднина на домакините в 31-та минута след точно изпълнена дузпа.

Скоро след това Маркиньос покачи на 2:0, като при попадението се намеси ВАР, за да узакони преминаването на топката зад гол линията.

В началото на втората част Галин Иванов върна армейците в срещата. Все пак, възпитаниците на Азрудин Валентич стигнаха до трите точки след трети гол, отново дело на Маркиньос, след асистенция на Па Конате.

Успехът изкачи пловдивчани еднолично на върха в класирането с актив от 21 точки, три повече от втория Лудогорец.

ФК ЦСКА 1948 загуби за първи път под ръководството на Николай Киров след две победи и равенство при завръщането на специалиста в Пловдив. Тимът е 11-и с осем пункта.

В следващия кръг след паузата за националните отбори Ботев гостува на ЦСКА, а ФК ЦСКА 1948 приема Берое.