Ще покажа на Г-7 и Байдън какво трябва да се направи, за да се притисне Путин и да приключи войната, заяви Зелнски на международния форум "Амброзети" в Италия.
Украинският президент Володимир Зеленски, който през деня беше на срещата на съюзниците на Украйна във формата "Рамщайн" и се срещна с канцлера Шолц, вече е в Италия на международния форум "Амброзети".
Там каза, че съжалява, че Украйна не може да удари Кремъл. "Жалко, че не можем да го направим...Защото далекобойните оръжия, които имат нашите партньори, стигат само на 200 км", отбеляза Зеленски, цитиран от УНИАН. Той подчерта, че Украйна развива собствени дронове и ракети, за да пренесе постепенно войната в Русия, пише segabg.com.
"Ще пренесем тази война обратно в Русия, за да почувства Путин натиска и да пожелае единствено мир", каза Зеленски.
Той добави, че руските самолети нанасят удари в Украйна от военни летища, отдалечени на 100 до 300 км от границата, затова Киев се нуждае от далекобойни оръжия.
"Тези оръжия са ни нужни срещу военните летища, Украйна не се цели в граждански обекти", увери президентът.
"Ще покажа на Г-7 и Байдън какво трябва да се направи, за да се притисне Путин и да приключи войната", каза Зеленски.
"Путин търси ракети по целия свят, за да убива украински деца, ние търсим ПВО. Курската операция беше нужна, за да отворим очите на Запада, че Путин иска да ни унищожи, а не да защитава Русия. Териториално войната се води в Украйна, но пострада целия свят ", заяви Зеленски. Беше изпратен с дълги аплодисменти.
Използването на предоставени на Киев американски оръжия за нанасяне на удари на далечни разстояния в Русия няма да промени значително ситуацията в Украйна, заяви министърът на отбраната на САЩ Лойд Остин, предаде Ройтерс. По този начин той деликатно се противопостави на желанието на Киев за премахване на ограниченията върху употребата на тези оръжия, отбелязва агенцията, цитирана от БТА.

Печалбата на BASF засенчи очакванията, подкрепена от стабилния растеж в Китай
52-рото Народно събрание - рекорден брой генерали, има и представители на Gen Z
„Алкомет“ АД отчита 1,53 млн. евро загуба за тримесечието
Трети търговски парк под марката Estrea Park в София ще се появи в "Люлин"
Инфлацията в еврозоната стига най-високото си ниво от септември 2023 г. през април
Ford повиши прогнозата си за печалбата въпреки растящите цени на суровините
Хванаха над 100 шофьори зад волана след употреба на алкохол за седмица
Горивата продължават да поскъпват в навечерието на празничното пътуване
Фатален трудов инцидент: Пръст затрупа мъж на строеж в Бургас
Нов парламент, нови надежди: Радев аплодиран, мнозинството избра председател за рекордно време
ДПС предложи да отпадне ограничението на избирателните секции в чужбина
Депутатите започнаха работа с нови цели и стари конфликти (ВИДЕО)
Интер удължава договора на Димарко до 2030 г.
Роби Баджо дебютира в Тик Ток със счупен прозорец (ВИДЕО)
Валтер Мадзари поема тим от Солун
Дербито на Рим ще е на 17-и на обяд
Гризман с призив към Атлетико Мадрид за реванша с Арсенал
От празната каса до прага на безсмъртието: Левски, който отказа да умре
7 перфектни места за разходка край София (ще искате да ги посетите всички!)
Британски съвет се включва в Day Off: Family Time с образователни изненади
Смели десени и ярки цветове в круизната колекция на Chanel за 2026/27 (+Снимки)
Пъстра питка за 1 май
3 маски с ленено семе, по които социалните мрежи полудяха
5 задължителни ястия за трапезата на 1 май
Месечен хороскоп за май 2026
Летище Бургас започва нова ера в своето развитие с официалното откриване на реконструираната си писта с инвестиция от 60 милиона евро
БАБХ блокира десетки тонове забранени препарати и торове
Гюров: Очаквам от новия парламент да покаже смелост и принципи
За пореден път удължиха проекта за осветлението в „Чайка“
Над 1/5 от населението на Варна живее в бедност
Кога започва болестта на Алцхаймер: Установиха възрастта на първите незабележими промени
Роботи за багаж спасяват японските летища от недостига на персонал
Учени разкриха защо „призраците“ се появяват в стари къщи
Космолози оспорват фундаментално свойство на Вселената
Археолози идентифицираха мистериозен кораб, потънал в залива на Кадис през 1587 г.
Ръководителят на НАСА: Плутон трябва отново да бъде планета