Цвети Пиронкова спаси 3 мачбола, но отпадна от Серина Уилямс

Най-добрата ни тенисистка отстъпи с1:6, 4:6 в мача в Мелбърн
3 фев 2021 11:47, Елка Василева
16

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова не успя да се противопостави на Серина Уилямс и загуби с 1:6, 4:6 в мача от третия кръг на турнира "Яра Вали Класик" в Мелбърн.

Това беше шесто поражение в седем мача за пловдивчанката в това съперничество, а единствената й победа над Серина дойде на Ролан Гарос миналата година без игра.

Първият сет мина изцяло по вкуса на Уилямс, която проби още в първия гейм при първата си възможност, а в петия гейм осъществи нов пробив. Така 28 минути след началото на мача Серина вече беше стигнала до средата на победата.

Вторият сет беше доста равностоен и Пиронкова се отличи с  чудесни удари, отразявайки точка за пробив в четвъртия гейм. Цвети спаси цели три мачбола в десетия гейм, но се пропука при четвъртата възможност за Серина и загуби мача за 74 минути.