Българката се класира за втория кръг на квалификациите
26 май 2021 07:20, Анисия Иванова
32

Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на квалификациите на Ролан Гарос.

Поставена под номер 10 в пресявките българката направи обрат и победи с 6:7 (7), 6:2, 6:4 американката Керълайн Долъхайд, която е на 164-то място в ранглистата. Срещата продължи 2 часа и 18 минути.

Спортист номер 1 на България ще играе във втория кръг срещу Сюзан Бандеки от Швейцария (№219 в световната ранглиста).

Цвети започна силно срещата и поведе с 4:1. При 5:4 българката сервира за спечелване на сета, но допусна пробив. Последва размяна на спечелване на сервис геймове и така се стигна до тайбрек. В него Пиронкова имаше сетбол при 6:5 на собствен сервис, но не се възползва. Американката успя да спечели първата част с 9:7 точки от третия си сетбол.

Във втората част Пиронкова поведе с 2:0, но допусна изравняване за 2:2. Цвети обаче спечели следващите четири гейма, а с това изравни сетовете.

Добрата серия и игра на българката продължи и в началото на третата част за 3:0. Долъхайд обаче взе следващите четири гейма и успя да поведе. Пиронкова показа по-високата си класа в следващите минути и затвори мача с 6:4 в третия сет.