С 12% са паднали цените на жилищата в страната за три месеца23.04.2009 13:15
На годишна база спадът на цените е с 8,4 на сто
|
![]() Снимка: БГНЕС |
Пазарните цени на жилищата в страната за първото тримесечие на 2009 г. намаляват с 12,4% спрямо четвъртото тримесечие на 2008 г., стана ясно от данни на Националния статистически институт (НСИ).
На годишна база спадът на цените е с 8,4 на сто.
Така продължава тенденцията на спад на тримесечна база, започнала през последното тримесечие на 2008 г., когато бе отчетено понижение на цените с 4,1% спрямо третото тримесечие.
През първото тримесечие спрямо предходното е регистрирано намаление на цените във всички областни градове, като най-значително е във Велико Търново – с 25,1%, Кюстендил - с 21,5%, Благоевград - с 20,5%, Русе - с 18,8%, и Видин - със 17,8%.
Вижте още
Коментари (36)
Напиши коментар | Скриване на коментаритеЦени от 300 евро за квадрат, просто забравете, всеки строител ще си замрази обекта, но на тази цена никой не би продавал.
Който много знае, да се захване със строителство и тогава да приказва празни приказки.
Приятен ден на всички.
А вие брокерски отрепки, като правите сметка - строителни материали+цена на земята+цена на труда+такси и комисионни и др - как смятате цената на панелките?!
Който не иска да продава на нормална печалба, ще продава на загуба. Такова е положението.