„Време е САЩ да бъдат подложени на разследване и арбитраж, така както те процедират срещу други страни", се казва в писмо на Американския съюз по човешките права към Съвета за човешките права на ООН. В писмото си Съюзът иска от ООН да разследва насилието над протестиращите от страна на американските полицаи, а Вашингтон да поеме отговорност за нарушаването на човешките права, пише радио Китай.
Въпреки че американските служители на реда нееднократно са извършвали нарушения на човешките права, някои местни политици и медии не анализират грешките, а продължават да разпалват расовите противоречия в обществото. Например американският лидер нарече демонстрантите „долни същества" и „загубеняци", а сенатор Том Котън открито подкрепи изпращането на армията да потуши протестите. Fox News дори пусна диаграма, която показва, че насилието срещу афроамериканци е от полза за покачването на борсите. Всичко това отново демонстрира пред света, че американските политици, които се рекламират като „защитници на правата на човека", точно те са създатели на трагедията с човешките права", се казва в писмото.
В коментар на британския вестник „The Indepedent" се посочва, че Вашингтон винаги говори за човешките права, обаче игнорира задълженията си и пренебрегва живота на гражданите си. МВнР на Русия заяви, че мащабните демонстрации в САЩ са най-очевидното олицетворение на двойния стандарт, прилаган от американското правителство.
Трябва да се отбележи, че първият дипломат на САЩ Майк Помпео, който винаги говори за „демокрация" и „права на човека", остана ням за вътрешните протести. Нещо повече, на пресконференция на 10 юни той отново атакува религиозната свобода в друга държава и похвали страната си като „много специална". Всъщност, наистина е специална и особено расистка!
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Bernstein: Пазарите на прогнози може да стигнат 1 трлн. долара до 2030 г.
Двойният провал на Джей Ди Ванс с Унгария и Иран
Орбан си отива. Кой ще заеме мястото му на главен разрушител на ЕС?
Русия разби организирана група за данъчни измами за над 1 трлн. рубли
Тримесечните продажби на Stellantis растат с 12% до близо 1,4 млн. автомобила
Тенденции при вложенията: По-малко големи инвеститори, повече жени и растящ интерес към дългосрочни продукти
НАП и КЗП започват проверки за ръста на цените (СНИМКИ)
Тервел Замфиров: Малена ще се върне по-силна след контузията
Загадката на Гиза: Нова хипотеза за изграждането на Хеопсовата пирамида
Тежък удар за Ювентус
Годой много емоционален след дербито
Официално! Обявиха нова контрола на България
След отпадането от Атлетико: Ямал с огромно обещание
Капитанът на Атлетико призна: Барса ни измъчи доста!
Илиан Илиев избра "моряците" за ЦСКА 1948
Поверия за Летен Петковден
5 стъпки за лимфодренажен масаж у дома
Любимите пилешки бутчета с аспержи на Ева Лонгория
Испанското DJ дуо MESTIZA сгорещява страстите в София тази зима
Топ нискогликемични храни за всеки ден
Камък рушур за чиста кожа без черни точки
Пожарната във Варна набира нови кадри
Пак стрелба в турско училище
Остава ли Варна без Окръжна болница? МЗ вече месец бави разрешението за спасителния заем
Варна е домакин на Купата на БФ Баскетбол за юноши
Увеличават капацитета за обработка на кораби на Пристанище Варна
17-годишен загина при катастрофа на Подбалканския път София - Бургас
Гробищата се оказват място, което опазва биоразнообразието
Кометата 3I/ATLAS е изхвърляла вода, равняваща се на 70 басейна дневно
Нова теория разкрива как е построена Хеопсовата пирамида в Гиза
Кога настъпва краят на света: Суперкомпютър на НАСА с шокираща прогноза
Палеонтолози: Гигантски ехидни са обитавали цяла Австралия
За първи път в историята: „Чудовище“ на 700 000 години се надигна с 9 см