С много събития и празнична програма бе даден старт на новия сезон на Боровец, най-старият зимен курорт на България и Балканите.
Снежната покривка по време на коледните дни зарадва всички почитатели на белите спортове и създаде отлични условия за празничното откриване на 130-годишния курорт.
Лов на съкровища, мини-слалом спускания и сноуборд от деца под зоркото око на легендите на българските зимни спортове Петър Попангелов и Александра Жекова, демонстрации на Планинската спасителна служба, придружени от ароматни зимни напитки бях само част от откриването на сезона.
За музикалното настроение до вечерта се грижеше DJ Dopamine. След него сцената се оживи от хитовете на група Молец.
Официалният старт на сезона бе даден от кмета на община Самоков инж. Ангел Джоргов, изпълнителния директор на „Бороспорт“ Иво Цветков и областния управител на Софийска област Силвия Арнаутска. Джоргов представи новата визия за развитие на Боровец, свързана с така наречения проект „Златен триъгълник“. Бе подчертано значението на курорта като символ на българския зимен туризъм и неговото бъдещо устойчиво развитие.
От своя страна Иво Цветков заяви, че Боровец ще продължава да се развива като модерен и иновативен курорт, отговарящ на високите очаквания на своите гости като бъдещите инвестиции на „Бороспорт“ са насочени към развитието на високите части на ски зоната – в система за заснежаване и нов 10-местен кабинков лифт.
Кулминацията на празничния ден бе специално подготвеното лазерно шоу - светлинен разказ за 130 годишната история, настоящето и бъдещето на курорта, което превърна пистата в живо платно, а пред очите на публиката оживяха образи на планината, снега, спорта и времето, което повече от век свързва хората с това място.
Друг емоционален акцент в програмата бе огненото и светлинно шоу на пистата, реализирано от ски инструкторите на курорта, чиито следи по снега рисуваха историята чрез светлина и огън. Финалният акорд бе изпълнението на Маргарита Бочева (ски учител), която изпя „Излел е Дельо хайдутин“.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Охлаждането на инфлацията в САЩ изведе S&P 500 на рекордно високо ниво
Кадър на деня за 13 август
От септември осигурените лица ще избират подфонд от универсалния си фонд
Унгария започна изграждането на дънна преграда в Дунав
Европа набира преднина пред САЩ и Азия в прехода към зелено авиогориво
Изкуственият интелект и промените в енергетиката дават силен тласък на логистиката
Рецепта за закуска с кисело мляко и протеин
"Армейците" загубиха с 1:3, но продължават напред след победата с 3:0 в първия мач
Швеция свали възрастта за наказателна отговорност на 14 години
Москва отхвърли критиките на Япония за Курилските острови
Късна емисия
Рецепта за пилешки шишчета с лимон, хрупкави картофи и фета
Янев призна: Имахме късмет да отстраним два много силни отбора
Сенси: Приоритет е да се преборим да бъдем част от Лига Европа
ЦСКА мина през ада срещу Макаби, но се докопа до плейоф в Лига Европа
ЦСКА - Макаби Тел Авив 1:3
Сделката на факт! ПСЖ взе героя за Испания от финала на Мондиал 2026
Тъжно! Боксьор почина след 11 години във вегетативно състояние
Таро карта за 14 август, петък - Кралица на жезлите
Дневен хороскоп за 14 август, петък
Навици, които спестяват часове всяка седмица
Венера е във Везни: 5 зодии с повече щастие и късмет до 10 септември 2026
Трапезата за Голяма Богородица
Пай с праскови за Голяма Богородица
С помощта на ИИ се създадоха бактериофаги срещу резистентни бактерии
Здравеопазването с най-голям ръст на наетите с близо 10,8 хил. души за година; Кои области имат най-много лекари и кои най-малко
Нова родилна зала с басейн отваря врати в МБАЛ - Шумен
Безплатни консултации за профилактика на рака на гърдата в София
Транзиторна глобална амнезия – внезапната загуба на памет, която отминава за часове
АПАЗ: Закриването на Съвета по цени крие риск от забавен достъп до нови терапии
България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Затъмнението с българска следа: как МиГ-21 се превърна в летяща обсерватория