Премиерът Бойко Борисов отказа да коментира твърдения на израелски медии за български доклад, който посочвал, че Хизбула стои зад атентата в Бургас. Борисов каза това в Австрия, като все пак уточни, че няма такъв документ, съобщи БНР.
„Има голям напредък в разследването. Никой не е упълномощен от мен или никой по този тема не е разговарял с правителството. Президентът Росен Плевнелиев също е информиран по разследването“, посочи Борисов.
„Имаме доста време още да поработим. Имам голям напредък, повтарям, официални тези или коментари ще бъдат направени, когато са безспорни доказателствата. Колко пъти да ви го кажа? Няма да коментирам какво казали медиите. Това си е тяхна отговорност. Израелската телевизия е друга отговорност. Те са в избори сега в Израел. Могат да си коментират каквото си искат. И ние, като го преповтаряме, ставаме част от даден план или сценарий. Защо да си го причиняваме като държава“, каза премиерът.
Премиерът Бойко Борисов се срещна с министър-председателя на федералната провинция Долна Австрия Ервин Прьол. Двамата посетиха изграждащия се в гр. Виенер Нойщат модерен лъчетерапевтичен център "МедАустрон". До момента е завършен грубият строеж и е монтирана инсталацията на ускорителя на частици. За 2013 г. е планирано тестване на апаратурата, а нормалната експлоатация започва 2020 г. Лечението на тумори ще се осъществява с йонно облъчване. В света има само три подобни центъра. Инвестицията е за около 200 млн. евро, а капацитетът на центъра е за лечение на до 1400 пациенти годишно.
След разговорите Борисов и Прьол подчертаха традиционно добрите отношения между провинция Долна Австрия и България. В центъра на вниманието бяха развитието на търговските отношения и сътрудничеството на пристанищата по Дунав.
Бойко Борисов набеляза три посоки, важни и за Австрия, по които България използва европейски фондове, а именно - присъединяването на Европа към Азия чрез изграждане на петте централни автомагистрали в България, Дунавската стратегия с изграждане на втори мост при Видин и екологични теми.
Българският премиер се спря и на въпроса за предстоящия референдум в България, обоснова позицията на ГЕРБ и личното си убеждение срещу строежа на АЕЦ.
Следобед българската делегация ще присъства на подписване на споразумение между международната проектна компания Набуко интернешънъл и консорциума Шах Дениз 2, който разработва едноименното азербайджанско газово находище. С новото споразумение Шах Дениз 2 купува 50 процента от акциите на Набуко интернешънъл - международен консорциум с участие на държавни фирми от Турция, България, Австрия, Румъния и Унгария.

Държавата активира помощта от 20 евро заради скъпите горива
Европа е загубила 1,2 трлн. евро заради отлива на технологични компании
Руслан Трад: До пет седмици ще видим сухопътни сили на САЩ в Иран
Украинските дронове методично атакуват руските петролни терминали в Балтийско море
Войната може да спре внезапно бума на имотните облигации в ОАЕ
Sky Towers by AMur – новият стандарт за лукс в София
Правителството одобри финансиране за МВР: Милиони евро за здраве и документи
Служебният кабинет отпуска над 118 000 евро за украинските бежанци у нас
Тайните на красотата: Най-добрите домашни маски за здрава и бляскава коса
Борисов: Няма да създавам проблеми, ще работя за стабилно управление
Грант Уотърман разкри важната роля на бойните спортове
Петко Христов с голямо обещание за националния отбор
Великден! Влахович подписва с Юве
Скандалът Киеза! Защо Феде отказа да играе за Италия
Левски го обича! Сираков награди бившия капитан Цунами
Няма шега! Барса избра Бастони
Наистина ли магнезиевият глицинат е скритата тайна на красотата? Ето какво споделят специалисти
10-те най-добри маски за коса, които да приготвите още сега
5-те най-подходящи тренировки по време на менопаузата
Б.Т.Р. ще премине през най-големите сцени в страната с Tour 2026
Хитовият турски сериал „Игра на съдбата“ тръгва премиерно от 1 април
Любовен хороскоп за април 2026
През юли във Варна ще се проведе 3-то издание на KWU SENSHI Световна купа за аматьори
Лятото ще усетим отражението на войната в Иран: Вдигат рязко ток, газ и парно от юли
Митов: Стана навик на този служебен кабинет да се хвали със свършеното от кабинета „Желязков“
Мъж открадна козметика от варненска аптека
Протест във Варна заради липса на мерки след фаталната катастрофа на ул. "Дрин"
Ученици показаха умения за управление на автомобили във Варна
Учени установиха генетичния предел при клонирането на бозайници
Илън Мъск с нова амбициозна идея: Петаватов изчислителен клъстер на Луната
Първият космически кораб с ядрен двигател ще полети към Марс през 2028 г.
НАСА превзема Космоса: Агенцията с нови инициативи в посока Луната и Марс
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?