Регионалният и националният канал на телевизия СКАТ в Бургас тази сутрин спряха излъчване. Репортерският екип около 9,30 часа е бил уведомен, че излиза в почивка за няколко дни. Не е уточнено за колко точно.
Информацията за спирането на излъчването по двата канала потвърди Стоян Иванов, програмен директор на местната телевизия, но каза, че не е в Бургас и не знае нищо повече за случая.
Не знае и чие е разпореждането и каква точно е причината.
Офисът на СКАТ не е запечатан. Там обаче в момента има само охрана.
Съветът за електронни медии не може да спре програмата на телевизия СКАТ, тъй като няма законово основание за това. Това заявиха от СЕМ по повод на спряното тази сутрин излъчване на "Скат" в Бургас.
СКАТ не излъчва на ефирна честота, а само чрез кабелен оператор, затова СЕМ не може да отнеме лиценза, добавиха от медийния съвет.
Освен това, за да бъде санкционирана, телевизията трябва да има извършени системни нарушения по закона за радио и телевизия, а такива не са констатирани.
В съобщение до медиите Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) заявява, че не e предприемала никакви действия за спиране разпространението на телевизия СKAT по кабелните телевизионни мрежи.
Изборът на програми, излъчвани във всяка кабелна мрежа, се прави от самите кабелни оператори и е резултат от техни търговски взаимоотношения с производителите на телевизионни програми, припомнят от КРС.
КРС няма никакви задължения или правомощия да се намесва в тези търговски отношения, както и да упражнява контрол върху избора на програми, предлаган на потребителите. Решението на кабелните оператори да спрат разпространението на програмата на телевизия СКАТ е на техните ръководства и КРС не носи отговорност за това, се казва в съобщението.
Държавната агенция за информационни технологии и съобщения (ДАИТС), която провежда държавната политиката в областта на информационните технологии и съобщенията, също заявява във връзка с постъпили запитвания на граждани, че по никакъв начин не е ангажирана с прекратяването на разпространението на програмата на кабелна телевизия СКАТ.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Петролът поевтинява, докато САЩ засилват опитите за прекратяване на войната в Иран*
Иран отрече твърденията на Тръмп за преговори, САЩ изпращат подкрепления в Близкия изток
Deutsche Bank: Войната в Иран може да създаде петроюана
Русия може да е тествала нови дронове в рекордна атака за денонощието по Украйна
Wall Street не повярва на уверенията за прогрес в преговорите между САЩ и Иран
Руски дрон удари комина на електроцентрала в Естония
Благовещение е - задължителни ястия за трапезата на празника
Иран към САЩ: Няма да има сделка – нито сега, нито някога
Младеж е загиналият в катастрофата между ТИР и кола край Садово
Пенсиите в 20 европейски държави не покриват разходите за живот
Интер вади 50 млн. евро за френски национал
На „Колежа“ решиха! Ботев Пд „пенсионира“ Неделев
Веласкес с любопитен ход в Левски
Левски няма да изгони нов при едно голямо условие
Всички резултати и класирания в НХЛ
Коко Гоф е на полуфинал в Маями
Какво се прави на Благовещение
Кой празнува на Благовещение
Нумерологична прогноза за 25 март
Таро карта за 25 март, сряда
Дневен хороскоп за 25 март, сряда
Gladen.bg представя новото поколение онлайн пазаруване – по-бързо и по-персонализирано от всякога
Без вода остава един район във Варна днес
Горивата у нас продължават да поскъпват, има спад на потреблението
260 евро ще получи член на СИК в секция извън България, 335 - за председател
Черно море не се затрудни срещу Левски и излезе начело в НБЛ
Дебатите преди изборите започнаха: Какво казаха партиите за доходите на българите?
Изграждат с европейски средства център за зареждане на електромобили край Аксаково
НАСА превзема Космоса: Агенцията с нови инициативи в посока Луната и Марс
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?
Метеор с тегло един тон избухна над Тексас, хиляди в Хюстън чуха звуковия удар
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция
Руският аналог на Starlink вече има 16 сателита в орбита