IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Самодейци ще друснат кръшни хора в центъра на София

"Надиграване с кръшна ръченица" започва на площад "Св. Александър Невски" по случай 24 май; Танцуването е продължение на най-дългото хоро, което се изви миналата година на същия площад

Самодейци ще друснат кръшни хора в центъра на София

"Надиграване с кръшна ръченица" ще има на площад "Св. Александър Невски" днес по случай 24 май - Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост.

За "Надиграване с кръшна ръченица" в София ще пристигнат самодейци от 3000 читалища, представители на всички етноси в България.

Организатори са народният певец Илия Луков и продуцентска къща "Пирина" с подкрепата на Столичната община.

През целия ден на празника на Кирил и Методий ще се пее и ще се танцува на две сцени.

Децата ще пуснат в небето 300 гълъба - символ на мира и послание на българите към целия свят за духовното извисяване на човечеството, каза още Илия Луков.

Любка Рондова, Янка Рупкина, квартет "Славей", ансамбъл "Гоце Делчев" и други именити народни изпълнители ще излязат на сцената за големия концерт вечерта.

"Надиграване с кръшна ръченица" е продължение на най-дългото хоро, което се изви на 2 май миналата година на същия площад. На него се хванаха повече от 11 000 души и не се
пуснаха 30 минути, припомни Илия Луков.

Той уточни, че сега няма да се кандидатства за "Гинес", тъй като ръченицата е само български танц.

Най-важното е посланието към всички българи в родината и извън нея и от българите към света - за повече духовност и светлина в живота, каза певецът.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
София
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата