IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Обилни валежи се очакват в Дунавската равнина

Повишено трябва да остане наблюдението на водосборите на р.Огоста през почивните дни и на реките Вит, Осъм и Янтра в средата на идната седмица

Обилни валежи се очакват в Дунавската равнина

В антикризисния щаб за преодоляване на щетите от наводненията в Министерството на околната среда и водите (МОСВ) днес е постъпила информация от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) за очаквани обилни валежи в Западната и Централната част на Дунавска равнина, на места превишаващи 50 литра на квадратен метър. Това се посочва в прессъобщение на МОСВ, информира БТА.

Повишено трябва да остане наблюдението на водосборите на р.Огоста през почивните дни и на реките Вит, Осъм и Янтра в средата на идната седмица, се казва в писмото на НИМХ, цитирано от МОСВ.

Чрез своите регионални структури МОСВ предупреждава населението покрай реките в Западна и централна Северна България и ползвателите на язовирите - "НЕК" ЕАД, ВиК-дружествата и "Напоителни системи" ЕАД, от късните следобедни часове днес да повишат вниманието си и при забелязани високи вълни по течението на реките да предупредят в Басейнова дирекция "Дунавски район" -Плевен.

От "Напоителни системи" ЕАД потвърдиха , че язовирите на територията на клоновете Видин, Враца и Монтана имат необходимия обем да поемат допълнителни водни количества и основните изпускватели и преливници са в добро състояние, допълват от МОСВ.



Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата