IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Над 4400 сгради в страната са наводнени

Временно е прекъснато електрозахранването на 41 населени места и водоснабдяването на 13 селища

Над 4400 сгради в страната са наводнени

Над 4400 жилищни и обществени сгради са наводнени от дъждовете, повредени и разрушени са 52 моста, над 120 улици са с нарушени и затлачени пътни настилки, активизирали са се множество свлачища по пътната мрежа.

Временно е прекъснато електрозахранването на 41 населени места и водоснабдяването на 13 селища. Това са последните оперативни данни, постъпили в Гражданска защита, обявиха от правителствената информационна служба.

Част от жителите на най-засегнатите сгради са изведени и временно настанени в обществени сгради и при роднини. Предоставени са комплекти постелъчни материали и дрехи на пострадали и нуждаещи се хора. Продължава разчистването на земната маса и падналите дървета по пътните и уличните платна.

От гара Горна Оряховица към Варна придвижването с влак не е възможно, тъй като между Горна Оряховица и Шумен няколко участъка са залети с вода, съобщиха от централното управление на "Български държавни железници" (БДЖ) ЕАД.

Тази сутрин е отменен ускорен бърз влак от Варна за София, чиито маршрут е през Горна Оряховица. Следващият влак от Варна за София ще мине по подбалканската линия (през Карлово), за да се избегне участъкът между Шумен и Горна Оряховица.

От София днес се издават билети само до Горна Оряховица. За пътниците, които предварително са купили билети от София до Варна, на гара Горна Оряховица ще бъдат осигурени автобуси, които да ги превозят до морския град.

БДЖ изцяло възстановява платената за пътуване сума от София до Варна на пътниците, които са купили билети предварително, но днес са се отказали да пътуват.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата