Манчестър Юнайтед изхвърли Милан от ЛЕ

Англичаните победиха като гост на "Джузепе Меаца"
19 мар 2021 07:26, Александър Попов
4

Манчестър Юнайтед победи Милан с 1:0 като гост в среща реванш от 1/8-финалната фаза на Лига Европа и изхвърли италианците от втория по сила турнир.

Първият мач на "Олд Трафорд" завърши без победител (1:1), така англичаните продължават напред с общ резултат 2:1.

През първата част играта бе равностойна. Двата тима не бързаха да предприемат никакви рискове и полувремето премина в приспивно темпо.

Второто полувреме обаче започна ударно за "червените дяволи". Оле Гунар Солскяер пусна в игра Пол Погба, който се нуждаеше само от 3 минути на терена и отбеляза така ценното попадение за Ман Юнайтед, с което класира отбора си на 1/4-финал.

За следващата фаза на турнира се класираха още отборите на Арсенал, Динамо Загреб, Молде, Рома, Виляреал, Аякс и Славия Прага. Жребият е днес от 14:00 часа.