Даниел Асенов стана европейски шампион по бокс

Българинът грабна златото в категория до 52 кг за шести път
17 мар 2019 19:30, Анисия Иванова
28

Даниел Асенов-Тайсъна грабна златото в категория до 52 килограма на първенството за мъже и жени до 22 години във Валдикавказ. Той стана европейски шампион по бокс за шести пореден път.  На финала българинът победи категорично с 5-0 англичанина Киърън Макдоналд.

Мачът мина изцяло под диктовката на Даниел Асенов. Още в самото начало той вкара боя в близка дистанция, като по този начин елиминира ръстовото предимство на съперника си. С умели ескиважи Тайсъна избягваше ударите на англичанина и нанасяше силни крошета в тялото му. Така в края съдиите бяха единодушни и дадоха титлата на Тайсъна.

Братът на Даниел Асенов - Боян, спечели сребърния медал в категория до 56 килограма, На финала той загуби от представителя на домакините Сегрей Ярулин с 0-5. Боят бе доста оспорван, като руснакът имаше лек превес и в трите рунда.

Така България спечели пълен комплект медали на това европейско. Освен златото на Даниел Асенов и среброто на Боян, с бронз се връща Еми-Мари Тодорова в категория до 48 килограма.