Григор Димитров би Бублик и е на четвъртфинал в Париж

Българският тенисист се наложи над казахстанеца с 6:2, 6:2
2 ное 2023 13:35, Елка Василева
11
Снимка: архив, БГНЕС

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втори път в кариерата си за четвъртфиналите на турнира на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 5,8 милиона евро.

Димитров се наложи убедително в третия кръг срещу Александър Бублик (Казахстан) с 6:2, 6:2 за 67 минути.

Така 32-годишният хасковлия заработи 136 255 евро и 180 точки за световната ранглиста, в която заема 17-ото място, а в търсене на втори полуфинал във френската столица след 2019 година той очаква победителя от мача между поставения под номер 11 Хуберт Хуркач (Полша) и Франсиско Черундоло (Аржентина).

Димитров започна много силно и поведе с 3:0 с два пробива. Бублик намали до 2:3, но с нова серия от три поредни гейма българинът спечели категорично първия сет, в който допусна само една непредизвикана грешка срещу седем на съперника.

Началото на втората част беше равностойно, но след това хасковлията взе пет поредни гейма, за да триумфира за трети път в шест мача срещу Бублик и да вземе реванш за загубата си в три сета от съперника в Марсилия през февруари. (БТА, Димитър Вельов)