Черно море изнесе лекция на Левски и се качи на второто място

"Моряците" се наложиха с 3:1
13 апр 2024 22:22, Красимир Ангелов
10

Черно море изнесе лекция на Левски и спечели с 3:1 дербито от 29-ия кръг на Първа лига и изскочи на второто място във временното класиране, изпреварвайки ЦСКА.

Хората на Илиан Илиев показаха на гостите защо стадион „Тича“ е непревземаема крепост, а „сините“ претърпяха трета поредна загуба след тези от другите два тима от Топ 3 – Лудогорец и ЦСКА.

"Моряците" заслужиха успеха след голове на Исмаил Иса, Андреяс Калкан и Атанас Илиев. Почетното попадение за „сините“ реализира Рикардиньо.

Иса откри резултата в 40-ата минута с петия си гол от началото на сезона. Рикардиньо върна надеждите на столичани, изравнявайки в 51-ата минута. Адреяс Калкан с дебютното си попадение за варненци в 67-ата минута възстанови преднината на домакините. Влезлият като резерва Атанас Илиев узакони победата в 81-ата минута. Това бе негов 12 - ти гол от началото на кампанията и той се изравни на върха при голмайсторите с Георги Николов от Ботев Пловдив.

Победата на Черно море пък означаваше, че варненци изравниха рекорда си от 9 поредни домакински победи. Любипитното е, че към момента само Локомотив Пловдив си тръгна с точка от Варна. В останалите 14 срещи хората на Илиан Илиев не оставиха шансове на своите гости и ги спечелиха.

Така Черно море събра актив от 61 точки на второто място. "Моряците" изостават с 8 от лидера Лудогорец, който е с мач по-малко. Левски е пети с 51 пункта.