39-годишен е шофьорът, който тази сутрин причини катастрофа на Околовръстното шосе на София, при която загина френски гражданин. Той е рецидивист на пътя, с общо 28 наказания за нарушаване на правилата за движение по пътя.
Установено е, че мъжът е карал с превишена скорост, съобщи Десислава Петрова, говорител на Софийската градска прокуратура, на извънреден брифинг по повод тежкия пътен инцидент от тази нощ.Инцидентът е станал около 4:05 ч., като автомобилите са се движели от Студентски град към Младост. Порше-то, управлявано от 39-годишния българин, е ударило отзад излизащ от локалното платно Форд. От удара е причинена смъртта на 64-годишен френски гражданин, 62-годишна жена също с френско гражданство е с опасност за живота в Окръжна болница.
"Форд"-ът е управляван от 46-годишен българин.
Шофьорът на Поршето е отказал да даде проба за алкохол и наркотици, но по-късно е дал кръвна проба във ВМА, съобщи още Петрова.
Назначени са експертизи. Разпитани са преки очевидци на сблъсъка. Не са установени следи от спирачен път при първоначалния оглед на местопроизшествието.
Комисар Радослав Начев, заместник-началник на пътна полиция към СДВР, обясни, че водачът, причинил произшествието, е правоспособен.
Повдигнато му е обвинение и е задържан е за 72 часа. Предстои разпит на всички установени по делото свидетели.
От 2002 г до 2009 г. шофьорът има 5 нарушения, от 2011 г. до настоящия момент са издадени 23 електронни фишове за движение с превишена скорост.
Незаплатените му глоби са на стойност 1950 лв. 2350 лв са били платени, уточниха от полицията.
Прокурор Христо Кръстев заяви, че всички държавни институции следва да си взаимодействат срещу престъпленията на пътя. Той припомни, че прокуратурата е представила идеи за законови промени по линия на транспортните престъпления, като е предложено завишаване на наказанията и отнемане на превозното средство след управление с алкохол или наркотици.
Главен инспектор Лъчезар Близнаков от Главна дирекция „Национална полиция“ заяви, че пътна полиция не е спирала да си взаимодейства с всички институции да се намалят предпоставките за възникване на пътни произшествия.
"След подобни случаи ние сме яростни и неудовлетворени от резултатите и затова с всички сили ще продължим да се борим с подобни водачи", заяви Близнаков. Той допълни, че контролът по пътищата е завишен на максимум и "няма да спираме, докато не отстраним всички такива водачи от пътя“, като отчете, че каквото зависи от МВР по тази линия, се прави в пълна степен.
Още за тежката катастрофа вижте в репортажа на телевизия Bulgaria ON AIR
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Франция реши да понижи с по-малко от планираното корпоративния данък заради опозицията
Идва ли охлаждане на пазара на акции?
Как един тръбопровод превърна Канада в световна енергийна сила
Великобритания ще продаде 20 изтребителя Eurofighter Typhoon на Турция
"Лукойл" планира да продаде международните си активи
Лихвите на потребителски и жилищни заеми намаляват на годишна база през септември
Три зодии, за които кариерата е на фокус на 28 октомври
Илия Лазаров: Големият печеливш от войната в Украйна ще бъде Китай
Радев: Задкулисие и липса на отговорност спъват развитието на България
Има ли България резерви от горива или са само на документи?
Същинската част от Купата на България започва
Реал Мадрид взе решение за Винисиус Жуниор
След 14 месеца игнориране от трима треньори: Той отново игра за ЦСКА
Дербито на Пловдив наближава: Феновете на Ботев изкупиха билетите като топъл хляб
Трансфер на "Герена": Левски продава Марин Петков за 2.5 млн.
Цветомир Найденов пак е тук! Ето какво написа след 5:4 над Лудогорец
Нумерологична прогноза за месец ноември
Sabaton, Savatage, Epica и Sevi влизат в Be4 HILLS
13 маникюра, идеални за Хелоуин (+Снимки)
Рецепта за вегетарианци: Печено червено цвекло с розмарин
Маникюри за късмет и пари през ноември (+Снимки)
Рестарт на диетата: Есенни храни за здраве и отслабване
Всяко второ дете в България е жертва на кибертормоз
Орбан ще обсъди с Тръмп санкциите срещу "Лукойл"
Адвокат Михаил Екимджиев: Промяната на обвинението на Коцев е процедурен трик
На година в България от мръсен въздух умират 12 хиляди души
Утре България и „Райнметал“ официално подписват стратегическия проект за барут
НСТС се оказа безсмислен: Остана без решение за почивките по празниците, нито за отпуските за родителите
Екзотична физика: Каква трябва да бъде неутронната звезда, за да се превърне в черна дупка
Сияеща метеорна следа „фотобомбардира“ кометата Lemmon в невероятни кадри от телескоп
Astrobotic отложи изстрелването на лунната сонда Griffin-1 за средата на 2026 г.
Светът е на крачка от откриването на ваксина срещу рака
Исторически момент: Ще „хванем“ парче от комета
Експеримент показа поведението на хората няколко дни преди края на света