Петима души, сред които и бременна жена, бяха открити мъртви в американския град Индианаполис, предаде NBC News, като се позова на местните власти.
Според кмета на града случилото се е масово убийство.
Телевизията съобщи, че полицията е открила първата жертва с огнестрелни рани около 4 часа местно време в неделя в североизточната част на града. По-късно недалеч са намерени и телата на другите загинали. Сред тях е била и бременна жена, която била откарана в болница, където обаче лекарите не успели да спасят нито нея, нито бебето.
Кметът на града Джо Хогсет заяви, че престъплението е с характера на масово убийство. По думите му стрелбата е предизвикала ужас в града. От своя страна началникът на полицията Рандъл Тейлър каза, че се работи да се установи каква е връзката между жертвите. Според него инцидентът не е бил случайност. Мотивът за убийствата остава неизвестен.
Полицията не е установила кой е стрелял, нападателите може да са били повече от един.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.