Норвегия е първа по брой спечелени медали в Пекин

Скандинавците имат 15 златни, 8 сребърни и 12 бронзови
Обновена: 19 фев 2022 21:43 | 19 фев 2022 21:41, Веселина Йорданова
155

Норвегия спечели предсрочно класирането по медали на Зимните олимпийски игри в Пекин. Ден преди закриването на спортния форум скандинавците имат 15 златни медала, 8 сребърни и 12 бронзови. На втора позиция е отборът на Германия с 10 златни медала, 7 сребърни и 5 бронзови.

Бундестима има представители само в още четири от оставащите дисциплини и дори да спечелят титлите във всяка една от тях, това няма да им бъде достатъчно, за да изместят норвежците.

Трети в класирането по медали са спортистите от САЩ с 8 златни, 9 сребърни и 6 бронзови медала, предаде БГНЕС.

Норвегия за втори пореден път е №1 в класирането по медали след ПьонгЧанг 2018. През 2014 година в Сочи класирането по медали бе спечелено от домакините от Русия.

155
Още по темата: НорвегияПекин 2022
39
0

0

Whitestar преди 2 години
Истински цинизъм и вулгарно потъпкване на олимпийските принципи от страна на Русия! Русия със своя фанатизъм за печелене на медали при тези състезания и с поведението си на военен агресор грубо погази олимпийските ценности за спортсменство и миротворство!!! Това основно кредо заложено в същността на всички олимпийски игри! Срам и позор, господа!

Анонимен преди 2 години
5 милиона норвежци vs 333 милиона кравари (16:8 олимпийски титли).
36
2

2

4444 преди 2 години
Кво се смейте на ушанките. Я се вижте на кое място сте бе български ***.

сиромах преди 2 години
До25:Нищо чудно,те взеха парите на Афганистан ей така за обезщетение за загиналите при срутването от самите тях на кулите близнаци при доказано,че саудити са терористите,та няма да разпоредят да се отнемат медалите на рускините!Нали затова се стремят към световна хегемония и шерифство,да казват кой,кога,с кого ,какво и т.н.Ето затова трябва обединение на целият свят срещу тях!
32
3

0

Направо не мога да повярвам.Как така страната с най-много астматици спортисти се състезава на нормални състезания,а не на такива за хора с ограничени възможности и спечели толкова много медали?!А представяте ли си ако бяха здрави хора какви резултати щяха да имат?

7

5 милиона Викинги vs 145 милиона ушaнки (15:5 олимпийски титли)
29
3

7

До Масква преди 2 години
"На калпав танцьор - топките му пречат"(Народна поговорка)
28
2

7

"На калпав водолаз - водораслите му пречат"(Народна поговорка)
27
2

7

"На калпав космоновт - ракетата му крива"(Народна поговорка)
26
2

5

"Високото грозде - кисело"(Народна поговорка)
25
9

5

Норгите-асматици спечелиха класирането по медали, но Олимпийски Цар на Зимните олимпийски игри в Пекин стана трикратния Олимпийски Шампион, руснакът Александр Большунов.
24
2

4

Ма как бе преди 2 години
Не са ли мкитайските другари.... ужасс !
23
9

6

Коста преди 2 години
САЩ ще вземат от РОК златото от отборното състезание по фигурно пързаляне заради Камила Валиева и ще заемат тре място в крайното класиране пред Китай.
22
11

5

Хе хе преди 2 години
До Анонимен От 15 златни медала на Норвегия , 9 са на асматици и инвалиди пенсионери !
21
8

9

Тия от РОК не ги ли накараха да връщат медалите от Сочи?Валидни ли да към днешна дата?
20
6

11

Гиб Мелсън преди 2 години
Всеки отбор може да се оправдае с нещо. Какво означава резервни играчи за държава като САЩ? Та те имат сигурно сто играчи на едно и също ниво и всеки един от тях може да участва. Просто това им е нивото и на резервните и на нерезервните. Това което видях досега Финландия и Русия са най-силни и неслучайно стигнаха до финал.